22062-2022 - ResultRomania-București: Zirconium
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Banda plana (tabla) din Zircaloy-4
Reference number: 10874881/2021/0020.01
II.1.2.
Main CPV code
14735000 Zirconium
II.1.4.
Short description
Achiziţia are ca obiect furnizarea unei cantitati totale de 12.760 Kg de Banda plana (tabla) din Zircaloy-4, de diferite grosimi, astfel:
 Banda plana, grosimea 0,83 mm – 2.140 kg,
 Banda plana, grosimea 1,60 mm – 9.400 kg,
 Banda plana, grosimea 1,98 mm – 1.220 kg.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20 de zile.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau de informatii suplimentare, in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement