23470-2021 - ResultRomania-Timișoara: Sewer construction work
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
CL 30: Execuție rețele de apă și canalizare Sânpetru Mare, Saravale, Lovrin
Reference number: DA 3041482/2020/22_FE
II.1.2.
Main CPV code
45232400 Sewer construction work
II.1.4.
Short description
Obiectul contractului il constituie executia retelelor noi de apa si retelelor noi de apa uzata Sanpetru Mare Saravale si Lovrin, dupa cum urmeaza:
— Sanpetru Mare:
—— executie retele noi de distributie apa: o conducta de distributie in lungime cumulată de L = 12 233 (inclusiv subtraversarile) m;
—— execuţie reţele noi de canalizare:
——— o conductă canalizare in lungime cumulată de L = 11 772 m;
——— o staţie de pompare ape uzate – 6+1 bucăţi;
——— o conductă refulare L = 8 834m;
— Saravale:
——— o conducte canalizare in lungime cumulată de L = 16 136 m;
——— o staţii de pompare ape uzate – 6 + 1 bucăţi;
——— o conductă refulare L = 10 147m;
— Lovrin:
——— o conducte canalizare in lungime cumulată de L= 14 080 m;
——— o staţii de pompare ape uzate – 5 + 1 bucăţi;
——— o conductă refulare L = 3 036m;
—— reabilitare reţele de canalizare:
——— o conducte canalizare in lungime cumulată de L = 1 657 m.
Contractul pentru executia retelelor de apa si apa uzata include:
(a) activitatile de proiectare pentru devierea/protejarea retelelor utilitare intâlnite pe traseul retelelor de apa/apa uzata, care vor fi cotate de ofertanți conform capitolul 3 CS – Preambul, Liste, Fise tehnice, 1. Preambul – 9. Proiectul va include printre altele toate documentele necesare (dupa cum ar fi memorii, desene, calcule etc.) pentru elaborarea proiectului tehnic in conformitate cu legislatia nationala si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiilor necesare;
(b) lucrari de constructie;
(c) alimentare cu energie electrica a obiectivelor;
(d) testare si punere in functiune;
(e) remedierea eventualelor defecte aparute in perioada de notificare a defectelor.
Durata contractului este de 60 de luni: incepand de la data atribuirii contractului/emiterii ordinelor de incepere a serviciilor si/sau lucrarilor (24 de luni perioada de executie si 36 de luni perioada de notificare defectelor/perioada de garantie).
Termenul-limita pana la care operatorii economici au dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este: 21 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Termenul pana la care entitatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificare: in a 11-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45233140 Roadworks, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
II.2.4.
Description of the procurement
Contractul pentru executia retelelor de apa si apa uzata va include de asemenea si activitatile de proiectare necesare pentru devierea/protejarea retelelor de utilitati intâlnite pe traseul retelelor de apa/apa uzata, care vor fi cotate conf. Capitol 3 CS – Preambul, liste, fise tehnice, 1. Preambul – 9.
Proiectul va include printre altele toate documentele necesare (dupa cum ar fi memorii, desene, calcule etc.) pentru elaborarea proiectului tehnic in conformitate cu legislatia nationala si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiilor necesare.
Metodele de execuţie a lucrărilor sunt descrise în Capitolul 2 CS – Specificatii şi Capitolul 3 CS – Preambul, liste, fise tehnice.
Valoarea contractului va include rezerva de implementare (suma provizionata), dar nu include „cheltuieli diverse și neprevăzute”.