25119-2020 - ResultRomania-Bucharest: Integrated engineering services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Analize și evaluări ale ansamblului reactor în vederea demonstrării funcționalității Unității 1 de la C.N.E. Cernavodă până la 245 000 ore efective de funcționare
Reference number: 10874881/2019/0709.05
II.1.2.
Main CPV code
71340000 Integrated engineering services
II.1.4.
Short description
Achizitia are ca scop realizarea de servicii integrate de inginerie privind „Analize și evaluări ale ansamblului reactor în vederea demonstrării funcționalității Unității 1 de la C.N.E. Cernavodă până la 245 000 ore efective de funcționare (Effective Full Power Hours – EFPH)”.
Clarificarile sau informatiile suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire vor fi transmise cu cel putin 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Raspunsurile entitatii contractante la aceste solicitari vor fi transmise in 2 transe, dupa caz, prima transa cu 21 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, iar a doua transa cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, in conf. cu art. 173 din Legea nr. 99/ 2016 cu modificarile ulterioare.
Solicitarile de clarificari care vor fi transmise in SEAP in legatura cu documentatia de atribuire, vor fi formulate obligatoriu in limba romana. Toate solicitarile de clarificari, care au fost transmi [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Conform caietului de sarcini.
Achizitia are ca scop realizarea de servicii integrate de inginerie privind „Analize și evaluări ale ansamblului reactor în vederea demonstrării funcționalității Unității 1 de la C.N.E. Cernavodă până la 245 000 ore efective de funcționare (EFPH)”.
Se vor efectua urmatoarele activitati:
I. Evaluari de inginerie si analize pentru componente ale reactorului nuclear;
II. Elaborarea raportului de securitate („Safety Case Report”);
III. Asistenta tehnica si suport pentru sustinerea analizelor efectuate in fata autoritatii de reglementare (CNCAN) – la solicitarea achizitorului.