26111-2021 - ResultRomania-Bucharest: Gas supply mains construction work
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Execuție lucrări de reabilitare/sistematizare/optimizare sistem distribuție și înființare distribuții noi gaze naturale
Reference number: 13093222/2020/181BAML
II.1.2.
Main CPV code
45231221 Gas supply mains construction work
II.1.4.
Short description
Acord-cadru „executie lucrari de reabilitare/sistematizare/optimizare sistem distributie si infiintare distributii noi gaze naturale”.
Atribuirea unui acord-cadru de executia de lucrari de reabilitare/sistematizare/optimizare sistem distributie gaze naturale, precum si infiintare distributii noi gaze naturale, organizata pe loturi, dupa cum urmeaza:
Lot 01: BV,CV
Lot 02: PH
Lot 03: GR,AG,DB,TR
Lot 04: DJ, OT, VL, GJ
Lot 05: Bucuresti, Ilfov
Lot 06: CL, IL, CT, BR, GL, VN, BZ, TL
Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire. În măsura în care solicitările de clarificare sunt primite cu cel puţin 18 zile înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, entitate contractanta contractantă va răspunde în mod clar si complet tuturor acestor solicitări de clarificare în a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lot 3 - „EXECUTIE LUCRARI DE REABILITARE/SISTEMATIZARE/OPTIMIZARE SISTEM DISTRIBUTIE SI INFIINTARE DISTRIBUTII NOI GAZE NATURALE” GR, AG, DB, TR
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Entitatea Contractanta intentioneaza sa demareze procedura de achizitie avand ca obiect executia de lucrari de reabilitare/ sistematizare/optimizare Sistem Distributie gaze naturale, precum si infiintare distributii noi gaze naturale.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 4.664.357 lei
Intrucat din motive tehnice legate de numarul de caractere posibil a fi mentionate la nivelul prezentului formular, acestea fiind limitate la nivelul SEAP, cantitatile minime si maxime estimate a fi aferente acordului cadru, respectiv cantitatile minime si maxime estimate a fi aferente unui contract subsecvent se regasesc anexate la prezenta documentatie de atribuire/anunt de participare, fiind detaliate prin raportare la fiecare lot in parte.
Modificarea acordului-cadru/contractului subsecvent, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute de Legea nr. 99/2016 si al prevederilor din cadrul Instructiunilor ANAP
Lot 2 - „EXECUTIE LUCRARI DE REABILITARE/SISTEMATIZARE/OPTIMIZARE SISTEM DISTRIBUTIE SI INFIINTARE DISTRIBUTII NOI GAZE NATURALE” PH
Lot No: 2
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 19.566.683 lei
Modificarea acordului-cadru/contractului subsecvent, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute de Legea nr. 99/2016 si al prevederilor din cadrul Instructiunilor ANAP.
Lot 6 - „EXECUTIE LUCRARI DE REABILITARE/SISTEMATIZARE/OPTIMIZARE SISTEM DISTRIBUTIE SI INFIINTARE DISTRIBUTII NOI GAZE NATURALE” CL, IL, CT, BR, GL, VN, BZ, TL
Lot No: 6
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 24.638.928 lei
Lot 1 - „EXECUTIE LUCRARI DE REABILITARE/SISTEMATIZARE/OPTIMIZARE SISTEM DISTRIBUTIE SI INFIINTARE DISTRIBUTII NOI GAZE NATURALE” BV, CV
Lot No: 1
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 10.420.359 lei
Lot 4 - „EXECUTIE LUCRARI DE REABILITARE/SISTEMATIZARE/OPTIMIZARE SISTEM DISTRIBUTIE SI INFIINTARE DISTRIBUTII NOI GAZE NATURALE” DJ, OT, VL, GJ
Lot No: 4
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 8.024.543 lei
Lot 5 - „EXECUTIE LUCRARI DE REABILITARE/SISTEMATIZARE/OPTIMIZARE SISTEM DISTRIBUTIE SI INFIINTARE DISTRIBUTII NOI GAZE NATURALE” Bucuresti si Ilfov
Lot No: 5
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 17.837.937 lei