26782-2021 - ResultRomania-Tulcea: Construction work for buildings relating to health
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Proiectare, asistență tehnica și execuție lucrări la obiectivul: „Reabilitare, modernizare și extindere Spitalul Județean de Urgență Tulcea”
Reference number: 4321607_2020_PAAPD1135443
II.1.2.
Main CPV code
45215100 Construction work for buildings relating to health
II.1.4.
Short description
Proiectare, asistență tehnica și executie lucrari la obiectivul: „Reabilitare, modernizare si extindere Spitalul Judetean de Urgenta Tulcea”. Proiectul face parte din Programul Operaţional Regional 2014-2020, Obiectul tematic 9 – „Promovarea incluziunii sociale și combaterea sărăciei”, Axa prioritară 8 – „Dezvoltarea infrastructurii sanitare şi sociale”, Prioritatea de investiții 8.1 – „Investiţii în infrastructurile sanitare şi sociale care contribuie la dezvoltarea la nivel naţional, regional şi local, reducând inegalităţile în ceea ce priveşte starea de sănătate şi promovând incluziunea socială prin îmbunătăţirea accesului la serviciile sociale, culturale și de recreere, precum și trecerea de la serviciile instituționale la serviciile prestate de comunități”, Obiectivul specific 8.2 – „Îmbunătățirea calității și a eficienței îngrijirii spitalicești de urgență” – Spitalul Judetean ITI Delta Dunarii.
Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor: 20 de zile.
În masura în care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari cu 10 zile inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
71311100 Civil engineering support services, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
II.2.4.
Description of the procurement
Proiectare, asistență tehnica și executie lucrari la obiectivul: „Reabilitare, modernizare si extindere Spitalul Judetean de Urgenta Tulcea”, conform specificatiilor caietului de sarcini si a documentatiei tehnice atasate.
Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20 de zile.