30173-2021 - ResultRomania-Bucharest: Road-maintenance works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Lucrări de întreținere curentă pe timp de vară – siguranță rutieră: Lot 1 – DRDP Bucuresti, Lot 2 – DRDP Craiova, Lot 3 – DRDP Timișoara, Lot 4 – DRDP Cluj, Lot 5 – DRDP Brașov, Lot 6 – DRDP Iasi, Lot 7 – DRDP Constanța
II.1.2.
Main CPV code
45233141 Road-maintenance works
II.1.4.
Short description
Acorduri-cadru de lucrari avand ca obiect „Lucrari de intreținere curenta pe timp de vara siguranța rutiera”.
Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordurilor-cadru, precum si pentru fiecare contract subsecvent (anul I, anul II, anul III, anul IV) sunt conform anexei la caietul de sarcini pentru fiecare lot in parte.
Termene pentru depunerea/raspunsul la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare:
A. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, termenul-limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maximum 22 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor;
B. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor cu 10 zile.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Acord cadru „Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara siguranta rutiera” Lot 5 - D.R.D.P. Brasov
Lot No: 5
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Acord cadru „Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara siguranta rutiera” Lot 5 - D.R.D.P. Brasov, conform specificatiilor si cantitatilor din Caietul de sarcini si Anexei 5 la acesta.
Acord cadru „Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara siguranta rutiera ” Lot 6 - D.R.D.P. Iasi
Lot No: 6
Acord cadru „Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara siguranta rutiera” Lot 6 - D.R.D.P. Iasi, conform specificatiilor si cantitatilor din Caietul de sarcini si Anexei 6 la acesta.
Acord cadru „Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara siguranta rutiera ” Lot 7 - D.R.D.P. Constanta
Lot No: 7
Acord cadru „Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara siguranta rutiera” Lot 7 - D.R.D.P. Constanta, conform specificatiilor si cantitatilor din Caietul de sarcini si Anexei 7 la acesta.
Acord cadru „Lucrari de intre?inere curenta pe timp de vara siguranta rutiera ” Lot 1 - D.R.D.P. Bucuresti
Lot No: 1
Acord cadru „Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara siguranta rutiera” Lot 1 - D.R.D.P. Bucuresti, conform specificatiilor si cantitatilor din Caietul de sarcini si Anexei 1 la acesta.
Acord cadru „Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara siguranta rutiera ” Lot 2 - D.R.D.P. Craiova
Lot No: 2
Acord cadru „Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara siguranta rutiera” Lot 2 - D.R.D.P. Craiova, conform specificatiilor si cantitatilor din Caietul de sarcini si Anexei 2 la acesta.
Acord cadru „Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara siguranta rutiera ” Lot 3 - D.R.D.P. Timisoara
Lot No: 3
Acord cadru „Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara siguranta rutiera” Lot 3 - D.R.D.P. Timisoara, conform specificatiilor si cantitatilor din Caietul de sarcini si Anexei 3 la acesta.
Acord cadru „Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara siguranta rutiera ” Lot 4 - D.R.D.P. Cluj
Lot No: 4
Acord cadru „Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara siguranta rutiera” Lot 4 - D.R.D.P. Cluj, conform specificatiilor si cantitatilor din Caietul de sarcini si Anexei 4 la acesta.