30827-2019 - ResultRomania-Bucharest: Air traffic control software package
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Actualizare software sistem DPS Leonardo la nivelul generației 6, inclusiv funcționalitatea Controller-Pilot Data — Link Comunication și servicii de asistență tehnică la fața locului și mentenanță corectivă
II.1.2.
Main CPV code
48121000 Air traffic control software package
II.1.4.
Short description
Obiectul achizitiei este constituit din:
— actualizare software sistem DPS Leonardo la nivelul generației 6, inclusiv funcționalitatea Controller-Pilot Data — Link Comunication, livrare echipamente test CPDLC, documentație tehnică, FAT, instalare şi testare, şcolarizare la amplasament, monitorizare şi recepţie finală; termen 9 luni de la data intrării în vigoare a contractului,
— servicii de asistență tehnică la fața locului și mentenanță corectivă software de nivel 3, pentru o perioada de 24 de luni de la data intrarii in vigoare a contractului.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Achizitia s-a realizat conform prevederilor caietului de sarcini.