35322-2023 - ResultRomania-Constanța: Installation of pipe system
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Sistemul Regional Constanța. Obiectul: Aducțiune Gospodăria de Apă Constanța Sud – Tuzla – Gospodăria de Apă Eforie Sud; Aducțiune Eforie Sud – Gospodăria de Apă Tatlageac; Reabilitare Gospodărie de Apă Biruința; Reabilitare Gospodărie de Apă Eforie Sud; Alimentare cu apă Biruința și Topraisar (stație hidrofor)
Reference number: 1890420 / 2022 /2/ CL 37 POIM
II.1.2.
Main CPV code
45231112 Installation of pipe system
II.1.4.
Short description
Activitatile de executie pentru Contractele de lucrari „Sistemul Regional Constanța. Obiectul: Aducțiune Gospodăria de Apă Constanța Sud – Tuzla – Gospodăria de Apă Eforie Sud; Aducțiune Eforie Sud – Gospodăria de Apă Tatlageac; Reabilitare Gospodărie de Apă Biruința; Reabilitare Gospodărie de Apă Eforie Sud; Alimentare cu apă Biruința și Topraisar (stație hidrofor)” sunt grupate pe următoarele obiecte:
Obiect 1 Extindere Aductiune principala retea alimentare cu apa Constanta Sud -Tuzla - Eforie Sud-L= 28.511m
1. Tronson UAT Agigea, L = 10.295 m
2. Tronson UAT Techirghiol, L = 8.992 m
3. Tronson UAT Topraisar, L = 1.294 m
4. Tronson UAT Tuzla, L = 7.930m
Obiect 2 Reabilitare Gospodaria de apa Eforie Sud, L= 500 m
Obiect 3 Extindere Aductiune principala retea alimentare cu apa Eforie Sud - Gospodarie Apa Tatlageac- L= 16.793m
1. Tronson UAT Tuzla, L = 7.447m
2. Tronson UAT Costinesti, L = 3.695m
3. Tronson UAT 23 August, L = 5.651m
Obiect 4 Reabilitare SPH Sursa Biruinta
Obiect 5 Extindere aductiune principala retea alimentare cu apa Biruinta si Topraisar- 8.589m
1. Tronson UAT Tuzla, L=195m
2. Tronson UAT Topraisar 1, L=4.750m
3. Tronson UAT Topraisar 2, L=3.644m
Obiect 6 Reabilitare Gospodarie Apa Biruinta, L= 40 m
Lucrarile se refera la:
a) Lucrari de constructie
b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice
c) Testare si punere in functiune
d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Garantie, atunci cand este necesar
e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie de 36 luni, respectiv 1095 zile
f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului
Durata prevazuta la Sectiunea II.2.7, reprezinta perioada de executie a lucrarilor si nu cuprinde perioada de Garantie de 1095 zile
Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel:
• cu 25 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 34 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor;
• cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 19 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
44162500 Drinking-water piping, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232152 Pumping station construction work
II.2.4.
Description of the procurement
Activitatile de executie pentru Contractele de lucrari „Sistemul Regional Constanța. Obiectul: Aducțiune Gospodăria de Apă Constanța Sud – Tuzla – Gospodăria de Apă Eforie Sud; Aducțiune Eforie Sud – Gospodăria de Apă Tatlageac; Reabilitare Gospodărie de Apă Biruința; Reabilitare Gospodărie de Apă Eforie Sud; Alimentare cu apă Biruința și Topraisar (stație hidrofor)” (CL 37) sunt grupate pe următoarele obiecte:
5. Tronson UAT Agigea, L = 10.295 m
6. Tronson UAT Techirghiol, L = 8.992 m
7. Tronson UAT Topraisar, L = 1.294 m
8. Tronson UAT Tuzla, L = 7.930m
4. Tronson UAT Tuzla, L = 7.447m
5. Tronson UAT Costinesti, L = 3.695m
6. Tronson UAT 23 August, L = 5.651m
Obiect 5 Extindere aductiune principala retea alimentare cu apa Biruinta si Topraisar- 8589m
4. Tronson UAT Tuzla, L=195m
5. Tronson UAT Topraisar 1, L=4.750m
6. Tronson UAT Topraisar 2, L=3.644m
Durata prevazuta la Sectiunea II.2.7, reprezinta perioada de executie a lucrarilor si nu cuprinde perioada de Garantie de 1095 zile.
Antreprenorul va executa lucrările etapizat sau concomitent, în funcție de metodologia de lucru pe care o abordează prin alocarea de resurse umane, materiale, tehnologice și financiare astfel încât lucrările să se încadreze în durata de execuție menționată în Acordul Contractual.