43064-2020 - ResultRomania-Alba Iulia: Water-main refurbishment construction work
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
AB3-CL3 – Extindere și reabilitare aducțiuni SZA Apuseni
Reference number: 1755482/2018/7
II.1.2.
Main CPV code
45232151 Water-main refurbishment construction work
II.1.4.
Short description
Obiectul contractului il reprezinta lucrari de reabilitare, prin inlocuirea acestora pe un traseu modificat, a conductelor de aductiune STAP Mihoiesti-Garde și Campeni Abrud, lucrari de extindere a conductelor de aductiune între Garde și Baia de Aries, lucrari de reconectare a localitatilor si consumatorilor deserviti de conductele de aductiune, realizarea de gospodarii de apă noi adiacente conductelor de aducțiune și reabilitarea unei gospodării de apă existentă, lucrari de demolare a unor supratraversari existente de conducte peste raurile Aries si Abrud, conform cerintelor din caietul de sarcini.
Nu exista sume provizionate.
Dotarile care se vor furniza sunt cele specificate in cap. III „Procurare” din centralizatoarele pe categorii de lucrari, respectiv: cititoare contoare, dotari PSI, dotari SSM pentru spatii cu clor si protectie electrocutare, dotari mentenanta obiective noi (spalare/dezinfectare rezervoare, intretinere si asigurare acces incinte).
[...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
42131390 Assemblies of valves, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232152 Pumping station construction work, 45232154 Construction work of elevated tanks for drinking water
II.2.4.
Description of the procurement
Activitatile vizeaza implementarea corespunzatoare a contractului de lucrari conform cerintelor caietului de sarcini, astfel:
— lucrari de realizare de conducte noi de aductiune a apei, in lungime totala de cca. 40,8 km, impreuna cu caminele tehnologice si alte constructii aferente, astfel:
—— CL3.1 reabilitare aductiune STAP Mihoiesti-Garde 13 km,
—— CL3.2 extindere aductiune Garde-Baia de Aries 16,7 km,
—— CL3.3 reabilitare aductiune Campeni-Abrud 11,1 km,
— realizarea de conducte pentru conectarea localit. și consumatorilor deserviți în prezent la conducta de aducțiune reabilitată, cu o lungime totala de aprox. 5,5 km, impreuna cu branșamente, cămine de apometre și hidranți, astfel: CL3.1 – 3 km, CL3.2 – 1,3 km, CL3.3 – 1,2 km,
— realizarea de Gospodarii de apa noi pentru deservirea localitatilor adiacente aductiunii la Manastire, Lupsa, Muncel, modernizare gospodarie de apa Baia de Aries, reabilitare statie repompare Gura Rosiei,
— lucrari speciale de subtraversari cai de comunicatie si cursuri de apa, si de supratraversari cursuri de apa,
— realizare magistrala telecomunicatii SCADA in lungul conductei de aductiune,
— desfiintarea supratraversarilor aductiunii existente peste raurile Aries si Abrud dupa punerea in functiune a conductei noi de aductiune
Termene: executie lucrari 35 luni + perioada de garantie 36 luni.
Val. estimata a contractului este de 74 173 388 RON si nu include sumele reprezentand „cheltuieli diverse si neprevazute”.
Cantitatile din listele de cantitati au fost determinate in conformitate cu caietul de sarcini, iar valoarea estimata a contract. a fost stabilita prin multiplicarea acestora cu preturile unitare estimative. Platile aferente contractului se vor efectua pe baza cantitatilor reale executate si pe baza preturilor unitare ofertate. Clauzele generale si specifice referitoare la remasurarea lucrarilor si stabilirea valorii lucrarilor real executate sunt: Clauza 49 [Masurare, evaluari si sume provizionate] si Clauza 50 [Plati].