43258-2021 - ResultRomania-Târgu Mureș: Natural gas
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziția de gaze naturale pentru acoperirea consumului tehnologic pentru Delgaz Grid S.A.
Reference number: 874
II.1.2.
Main CPV code
09123000 Natural gas
II.1.4.
Short description
Achizitia de gaze naturale pentru acoperirea consumului tehnologic pentru Delgaz Grid S.A.
Cod CPV principal: 09123000-7 – Gaze naturale (Rev.2).
Descriere succinta: achizitia de gaze naturale pentru acoperirea consumului tehnologic pentru Delgaz Grid S.A. pentru perioada 1.11.2020-1.11.2021.
Entitatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 20-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor, conf. art. 172-173 din Legea 99/2016.
Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 de zile.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Achizitia de gaze naturale pentru acoperirea consumului tehnologic pentru Delgaz Grid S.A. pentru perioada 1.11.2020-1.11.2021.
Cantitatea estimata este de 510 319,72 MWh.