44527-2023 - ResultRomania-București: Antiseptics and disinfectants
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziţionarea de echipamente si materiale necesare gestionarii crizei sanitare cauzate de SARS-CoV-2 in cadrul proiectului “Consolidarea capacitatii de gestionare a pandemiei generata de virusul SARS
Reference number: 4340730_2022_PAAPD1351483
II.1.2.
Main CPV code
33631600 Antiseptics and disinfectants
II.1.4.
Short description
Contribuie la indeplinirea indicatorului de realizare imediata 2S130 - entitati publice dotate / sprijinite pentru gestionarea crizei sanitare cauzate de SARS-CoV-2. - Obtinerea capacitatii de respectare si aplicare a tuturor normelor de protectie impotriva SARS-CoV-2 la nivelul unitatilor de invatamant, in vederea desfasurarii activitatii in conditii de siguranta epidemiologica pentru prevenirea imbolnavirilor cu virusul SARS-CoV-2. Contribuie la indeplinirea indicatorului de rezultat 2S132 – capacitate adecvata de ingrijire si tratament a cazurilor de infectie cu virusul SARS-CoV-2 / de gestionare a crizei sanitare
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Dezinfectant concentrat pentru suprafete; Detergent dezinfectant fara aldehide si acizi; Detergent concentrat cu actiune rapida;Dezinfectant pe baza de oxygen; Detergent lichid integral foarte concent
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
39831240 Cleaning compounds
II.2.4.
Description of the procurement
Dezinfectant concentrat pentru suprafete, fara aldehide, fenoli, miros neutru, indicat pentru:pavimente, tavane si suprafete de mobilier PH 7-8- 16.400 litri; Detergent dezinfectant fara aldehide si acizi, indicat pentru obiecte din domenii sanitatare - 2.460 litri; Detergent concentrat cu actiune rapida, cu continut redus de tenside si compatibil cu produse dezinfectante,valoarea PH cca 7,5 - 5.330 litri; Dezinfectant pe baza de oxygen indicat pentru dezinfectia chemotermica la temperatura de 60°C a tuturor textilelor rezistente la substante alcaline si de albir,valoarea PH cca 1 - 9.020 litri; Detergent lichid integral foarte concentrat, fara tenside, fosfati, sapunuri, odoranti si coloranti cu randament de spalare excelent indicat pentru spalat mopuri si lavete la temperaturi cuprinse intre 40 si 90°C. PH in utilizare maxim 11 - 7.380 litri.
Dezinfectant pentru nebulizare, solutie gata de utilizare pentru dezinfectia pe cale aeriana a suprafetelor si aeroflorei; Dezinfectant gel pentru igiena mainilor, pe baza de alcool 70 %; Dezinfectant
Lot No: 2
Dezinfectant pentru nebulizare, solutie gata de utilizare pentru dezinfectia pe cale aeriana a suprafetelor si aeroflorei - 34.440 litri; Dezinfectant gel pentru igiena mainilor, pe baza de alcool 70 % - 99.220 litri; Dezinfectant pe baza de alcool fara clatire, indicat pentru dezinfectia tuturor suprafetelor, PH 7 - 10.332 litri
Dozator cu senzor; stand din otel inoxidabil pentru montarea dozatorului cu dezinfectant pentru igiena mainilor
Lot No: 3
Dozator cu senzor, fara atingere pentru dezinfectant gel de maini cu compartiment de reumplere - 1.435 buc; Stand din otel inoxidabil pentru montarea dozatorului cu dezinfectant pentru igiena mainilor - 246 buc
Suport pentru mop profesional; Maner aluminiu si copolimer de polipropilena; Cutie pentru mopuri preimpregnate; Galeata 4L;Mop microfibra; Laveta microfibraCapac ermetic tratat antibacterian
Lot No: 4
33631600 Antiseptics and disinfectants, 39831300 Floor cleaners
Suport pentru mop profesional, dimensiune 40 x 11 cm, tratat antibacterian - 246 buc; Maner aluminiu si copolimer de polipropilena, prindere cu rezistent la rugina - 246 buc; Cutie pentru mopuri preimpregnate, cu capac ermetic, maner cod de culori - 410 buc; Galeata 4 L, cu tratament antibacterian, indicata pentru lavete preimpregnate, maner cod de culori - 984 buc; Capac ermetic tratat antibacterian, pentru galeti de 4L - 1.476 buc; Mop microfibra 85 % poliester-15% poliamida, dimensiune 40 x 13 cm, tratat antibacterian cu ioni de argint, rezistent la minim 300 de spalari - 14.760 buc; Laveta microfibra 80% poliester - 20% poliamida, dimensiune 40 x 40 cm, material tratat antibacterian cu ioni de argint, rezistenta la spalare minim 400 de cicluri - 14.760 buc
Nebulizator UV , Lampi UV
Lot No: 5
Nebulizator UV - 164 buc , Lampi UV - 123 buc
Carpeta cu textura pemisiva la impregnarea cu dezinfectanti, sa aiba dublu utilitate de dezinfectie si curatarea - protejarea intrarilor. Sa poata fi spalata in masina de spalat
Lot No: 6
Carpeta cu textura pemisiva la impregnarea cu dezinfectanti, sa aiba dublu utilitate de dezinfectie si curatarea - protejarea intrarilor. Sa poata fi spalata in masina de spalat - 164 buc
Masca protectie faciala Tip IIR, 3 straturi / 3 pliuri
Lot No: 7
Masca protectie faciala Tip IIR, 3 straturi / 3 pliuri, capacitate de filtrare >98%, SR EN14683:2019, cu elastic si banda de fixare pe nas - 33.062.400 buc
Manusi manaj universale pentru curatenie
Lot No: 8
Manusi manaj universale pentru curatenie, marimi diferite: S,M,L,XL- 619.920 buc
Dulap (cabină) de igenizare cu ozon
Lot No: 9
Dulap (cabină) de igenizare cu ozon, material oțel inoxidabil, pentru dezinfecția și sterilizarea materialelor, uniforme, încălțăminte..., echipat cu 5 rafturi, accesorii și un generator de ozon cu debit cuprins între 200-300 mg/h.Dimensiune 600 x 630 x 1750 mm - 41 buc
Carucior pentru curatenie; Masina profesionala de spalat mopuri si lavete; Echipament de spalat / aspirat paviment
Lot No: 10
Carucior pentru curatenie, tratat antibacterian, dotat cu cutii ermetice pentru mopuri, galeti pentru lavete, suport sac colector cu doua compartimente 123 buc; Masina profesionala de spalat mopuri si lavete, capacitate 7 kg, volum cuva 65 l, factor G 450, cu sistem integrat de cantarire automata a textilelor, dozare automata detergentilor si sistem de raportare - 41 buc; Echipament de spalat / aspirat paviment, cu rezervor antibacterian si racleta microfibra pentru dezinfectia pavimentului, cu set acumulator si incarcator incorporat - 82 buc