46306-2023 - ResultRomania-Sibiu: Tree-clearing services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de întreținere a culoarelor de trecere a LEA din zone cu vegetație arboricolă (UTT Sibiu)
Reference number: 13328043/2022/28490
II.1.2.
Main CPV code
77211300 Tree-clearing services
II.1.4.
Short description
Prestare servicii de întreținere a culoarelor de trecere a LEA din zone cu vegetație arboricolă gestionate de Transelectrica SA - UTT Sibiu, conform cerinţelor din caietul de sarcini.
Termenul limită până la care operatorii economici interesați de accesul la procedură de atribuire pot solicita clarificări: până în a 20 - a zi înainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Entitatea contractantă va raspunde doar la solicitările de clarificari adresate de operatorii economici până la termenul limita stabilit mai sus, conform art. 29 alin (3) din HG 394/2016, entitatea contractantă urmând sa nu dea curs solicitărilor de clarificari adresate după termenul-limită stabilit mai sus sau solicitate prin altă modalitate de comunicare decât cea stabilită prin anunțul de participare.
Entitatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare, astfel: în a 11- a zi calendaristică înainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Prestatorul se obligă să presteze servicii de întreținere a culoarelor de trecere a LEA din zone cu vegetație arboricolă gestionate de Transelectrica SA - UTT Sibiu, în vederea asigurării condiţiilor necesare bunei funcţionari a liniilor electrice aeriene, aflate în administrarea C.N.T.E.E. „Transelectrica” S.A. - Unitatea Teritorială de Transport Sibiu, în conformitate cu cerințele din Caietul de sarcini, pe o perioadă de 36 luni de la data semnării contractului.