48910-2020 - ResultRomania-Bucharest: Computer-related professional services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„Servicii de mentenanță, extindere și dezvoltare a sistemului informatic al APIA”
Reference number: 16517187_2018_PAAPD1015420
II.1.2.
Main CPV code
72590000 Computer-related professional services
II.1.4.
Short description
La data prezentei, APIA deține un sistem informatic specific activitatilor pe care le desfasoara in directia gestionarii fondurilor europene si nationale destinate sprijinirii agriculturii. Modificarea permanenta si completarea manualelor cu proceduri si a politicilor europene si nationale care reglemen. politicile in domeniul agricol fac insa necesare atât adaptari, modificari si dezvoltari continue ale acestui sistem informatic, cât și servicii de mentenanță și întretinere, astfel incat el sa raspunda in permanenta nevoilor operative ale APIA. Obiectivul general al acordului-cadru este mentinerea functionalitatilor sistemului informatic al APIA, respectiv, prestarea de servicii software de dezvoltare/extindere si suport tehnic pentru intretinerea sistemului informatic centralizat APIA in acord cu modificarile legislatiei europene si nationale pentru asigurarea gestionarii corecte (administrare, control, plata) a subventiilor in domeniul agriculturii, c [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
72210000 Programming services of packaged software products, 72600000 Computer support and consultancy services
II.2.4.
Description of the procurement
Descrierea serviciilor si cerintelor solicitate se regaseste in caietul de sarcini. Se estimeaza prestarea urmatoarelor cantitati de servicii:
— cantitatea maxima estimata de servicii care urmeaza a fi achizitionate pe toata durata acordului-cadru se regaseste în Anexa 4 la caietul de sarcini – cantitati minime si maxime estimate,
— cantitatea minima estimata de servicii care urmeaza a fi achizitionate pe toata durata acordului-cadru se regaseste în Anexa 4 la caietul de sarcini – cantitati minime si maxime estimate,
— cantitatea maxima de servicii care se preconizeaza a fi achizitionate pe durata celui mai mare contract subsecvent care va fi atribuit pe durata acordului-cadru, se regaseste în Anexa 4 la caietul de sarcini – cantitati minime si maxime estimate,
— cantitatea minima de servicii care se preconizeaza a fi achizitionate pe durata unui contract subsecvent care va fi atribuit pe durata acordului-cadru, se regaseste în Anexa 4 la caietul de sarcini – cantitati minime si maxime estimate.
Ctr. subs care se vor atribui in derularea acordului sunt de aceeasi natura unele cu altele si cuprind aceleasi tipuri de servicii respectiv de mentenanta si de dezvoltare. Cantit de servicii de dezvoltare software pentru realizarea de noi functionalitati ale sistemului IT sau de extindere a celor existente sunt cuantificate in zile/om, (man/days), iar cantit de servicii cu caracter de regularitate, lunare, sunt cuantificate in abonamente de servicii. Valoarea totală maximă estimată a acordului-cadru este 80 514 219,26 RON fără TVA și corespunde cantit. maxime de servicii care urmează a fi achiziționate pe toată durata acordului-cadru. Fată de această valoare estimată, se vor elabora și evalua ofertele din punct de vedere financiar. Valoarea maximă estimată a celui mai mare contr. subs. dintre cele care se vor atribui pe durata acordului-cadru este de 14 063 119,00 RON fără TVA si corespunde cantității maxime de servicii pt. cel mai mare ctr. subsecvent.