49282-2020 - ResultRomania-Măgurele: Technical assistance services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Operare și mentenanță sisteme laser
Reference number: Număr dosar de achiziție: 36/ELI/AP/P/04.11.2019
II.1.2.
Main CPV code
71356200 Technical assistance services
II.1.4.
Short description
Această procedură de achiziție se referă la asigurarea serviciilor de operare, mentenanță și service, pentru o perioadă de 40 luni, pentru sistemele laser de mare putere, transport al fascicolelor laser până la zonele experimentale pentru asigurarea parametrilor optimi pentru experimentele prevăzute la ELI-NP cu scopul demarării într-un termen cat mai scurt, a experimentelor și creșterii fiabilității sistemului integrat. De asemenea această procedură presupune și achiziționarea serviciilor de pregătire a echipei de operare ELI-NP pentru efectuarea acestor proceduri complexe de operare, mentenanță și service, într-un regim independent, până la finalizarea contractului.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Această procedură de achiziție se referă la asigurarea serviciilor de operare, mentenanță și service, pentru o perioadă de 40 de luni, pentru sistemele laser de mare putere, transport al fascicolelor laser până la zonele experimentale pentru asigurarea parametrilor optimi pentru experimentele prevăzute la ELI-NP cu scopul demarării într-un termen cat mai scurt, a experimentelor și creșterii fiabilității sistemului integrat. De asemenea această procedură presupune și achiziționarea serviciilor de pregătire a echipei de operare ELI-NP pentru efectuarea acestor proceduri complexe de operare, mentenanță și service, într-un regim independent, până la finalizarea contractului.