52713-2020 - ResultRomania-Bucharest: Roadworks
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Lucrări de reparații a infrastructurii rutiere și ale trotuarelor pietonale în sectorul 5 București
Reference number: 1402/38333274/2019
II.1.2.
Main CPV code
45233140 Roadworks
II.1.4.
Short description
„Lucrari de reparatii a infrastructurii rutiere si a trotuarelor pietonale in sectorul 5 Bucuresti”.
Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari cu cel putin 10 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 71356200 Technical assistance services
II.2.4.
Description of the procurement
Lucrari de reparatii a infrastructurii rutiere si a trotuarelor pietonale in sectorul 5 Bucuresti pentru un numar de 344 de strazi, cu o lungime totala de 77,02 km.