58989-2022 - ResultRomania-București: Well-intervention equipment
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Unitati de masuratori cu sarma in gaura de sonda, Unelte, piese schimb si echipamente/scule auxiliare, inclusiv Serviciile de mentenanta si reparatii – 2 loturi
Reference number: RFX0001701
II.1.2.
Main CPV code
43121400 Well-intervention equipment
II.1.4.
Short description
Acord cadru pentru furnizarea de "Unitati de masuratori cu sarma in gaura de sonda, Unelte, piese schimb si echipamente/scule auxiliare, inclusiv Serviciile de mentenanta si reparatii – 2 loturi":
Lot 1 – Unitati de masuratori cu sarma in gaura de sonda, inclusiv serviciile de mentenanta, reparatii si piese de schimb, in si dupa perioada de garantie
Lot 2 – Scule folosite la suprafata si in gaura de sonda, precum și scule de mână folosite pentru operatii auxiliare
In masura în care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, respectiv cel mai tarziu cu 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor, conform prevederilor art. 172 din Legea nr. 99/2016. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul stabilit, conform prevederilor art. 29, alin. 3) din HG 394/2016.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Unitati de masuratori cu sarma in gaura de sonda, inclusiv serviciile de mentenanta, reparatii si piese de schimb, in si dupa perioada de garantie
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
43121400 Well-intervention equipment, 45259000 Repair and maintenance of plant
II.2.4.
Description of the procurement
La data initieriirii acestei proceduri OMV Petrom estimeaza ca, la un interval de aproximativ 12 luni pe parcursul derularii Acordului Cadru, va transmite invitatie la ofertare pentru atribuirea de Contracte Subsecvente.
Valoarea estimata min/max per Acord Cadru:
Lot 1: Vemin= 1.493.000 EUR, VEmax= 4.107.000 EUR;
Valoarea estimata max per Contract Subsecvent:
Lot 1: Vemin= 5.000 EUR, VEmax= 1.130.000 EUR;
Scule folosite la suprafata si in gaura de sonda, precum și scule de mână folosite pentru operatii auxiliare
Lot No: 2
Lot 1: Vemin= 1.020.000 EUR, VEmax= 3.450.000 EUR;
Valoarea estimata min/max per Contract Subsecvent:
Lot 1: Vemin= 140.000 EUR, VEmax= 400.000 EUR;