Type of the contracting authority Other type: Cercetare
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Oglinzi de focalizare pentru fascicule laser de 10PW la ELI-NP Lot 1: Oglinzi cu distanță focală scurtă (OAPM) pentru fascicule laser de 10PW la ELI-NP Lot 2: Oglinzi [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Reference number: 27/ELI/AP/P/13.08.2019
II.1.2.
Main CPV code 38630000 Astronomical and optical instruments
II.1.4.
Short description
Scopul acestei proceduri de atribuire este proiectarea, fabricarea, livrarea, instalarea, testarea și punerea în funcțiune a oglinzilor de focalizare pentru fascicule laser de 10PW la ELI-NP: Oglinzi cu distanta focala scurta (OAPM) pentru fascicule laser de 10PW la ELI-NP si oglinzi cu distanta focala lunga (LFM) pentru fascicule laser de 10PW la ELI-NP.
In temeiul prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, operatorii economici interesati vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu pana la 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare adresate de catre operatorii economici, in a 10-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor, conform art. 161 din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, corobo [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Oglinzi cu distanță focală scurtă (OAPM) pentru fascicule laser de 10PW la ELI-NP
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s) 38630000 Astronomical and optical instruments, 38622000 Mirrors, 51540000 Installation services of special-purpose machinery and equipment, 79632000 Personnel-training services, 79930000 Specialty design services
II.2.4.
Description of the procurement
Scopul acestei proceduri de atribuire este proiectarea, fabricarea, livrarea, instalarea, testarea și punerea în funcțiune a Oglinzilor de focalizare pentru fascicule laser de 10PW la ELI-NP, respectiv Oglinzi cu distanta focala scurta (OAPM) pentru fascicule laser de 10PW la ELI-NP.
Information about European Union funds The procurement is related to a project and/or programme financed by European Union funds: yes
Identification of the project:
Proiect,,Extreme Light Infrastructure-Nuclear Physics’’, contract nr. 1/07.07.2016
Oglinzi cu distanțe focale lungi (LFM) pentru fascicule laser de 10PW la ELI-NP
Lot No: 2
Scopul acestei proceduri de atribuire este proiectarea, fabricarea, livrarea, instalarea, testarea și punerea în funcțiune a Oglinzilor de focalizare pentru fascicule laser de 10PW la ELI-NP, respectiv Oglinzi cu distanta focala lunga (LFM) pentru fascicule laser de 10PW la ELI-NP.