65478-2020 - ResultRomania-Alba Iulia: Sewer construction work
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
AB3-CL8 – Extindere și reabilitare rețele de apă și apă uzată în aglomerările Abrud și Baia de Arieș, extinderea sistemelor de apă în Arieșeni
Reference number: 1755482/2018/12
II.1.2.
Main CPV code
45232400 Sewer construction work
II.1.4.
Short description
Obiectul contractului il reprezinta lucrari de extindere si reabilitare de retele de apa si apa uzata in aglomerarile Abrud si Baia de Aries si de extindere a sistemelor de apa in Arieseni, conform cerintelor din caietul de sarcini.
Nu exista sume provizionate.
Dotarile care se vor furniza sunt cele specificate in cap. III Procurare din centralizatoarele pe categorii de lucrari, respectiv: cititoare contoare, dotari PSI, dotari SSM pentru spatii cu clor si protectie electrocutare, dotari mentenanta obiective noi (spalare/dezinfectare rezervoare, intretinere si asigurare acces incinte).
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare, adresate de catre operatorii economici, cu 30 de zile si respectiv cu 10 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-li [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
42131390 Assemblies of valves, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232151 Water-main refurbishment construction work, 45232152 Pumping station construction work, 45232154 Construction work of elevated tanks for drinking water, 45232431 Wastewater pumping station
II.2.4.
Description of the procurement
Activitatile vizeaza implementarea corespunzatoare a contractului de lucrari conform cerintelor caietului de sarcini, astfel:
Extindere si reabilitare retele de apa si apa uzata in aglomerarea Abrud.
Alimentare cu apa:
— extindere retele de distributie apa potabila – cca. 1,8 km,
— reabilitare retele de distributie apa potabila – cca. 1,6 km.
Apa uzata:
— extindere retele de canalizare – cca. 8,7 km,
— reabilitare retele de canalizare – cca. 4,5 km,
— construire statii de pompare ape uzate – 11 buc.,
— construire conducte de refulare apa uzata – cca. 2,3 km.
Extindere retele de apa si apa uzata in aglomerarea baia de Aries.
— extindere retele de distributie apa potabila – cca. 5,3 km,
— construire statii de ridicare presiune apa – 3 buc.
— extindere retele de canalizare – cca. 10,5 km,
— reabilitare retele de canalizare – cca. 1,7 km,
— construire statii de pompare ape uzate – 4 buc.,
— construire conducte de refulare apa uzata – cca. 1,9 km.
Extinderea sistemelor de apa in Arieseni.
— construire captare apa – 1 buc.,
— construire gospodarii de apa –2 buc.,
— extindere retele de distributie apa potabila – cca. 23,6 km,
Termene: executie de lucrari 35 luni + perioada de notificare a defectelor 36 luni.
Valoarea estimata a contractului este de 74 843 619 RON si nu include sumele reprezentand „cheltuieli diverse si neprevazute”.
Cantitatile din listele de cantitati au fost determinate in conformitate cu caietul de sarcini, iar valoarea estimata a contractului a fost stabilita prin multiplicarea acestora cu preturile unitare estimative. Platile aferente contractului se vor efectua pe baza cantitatilor reale executate si pe baza preturilor unitare ofertate. Clauzele generale si specifice referitoare la remasurarea lucrarilor si stabilirea valorii lucrarilor real executate sunt: Clauza 49 (Masurare, evaluari si sume provizionate) si Clauza 50 (Plati).