65960-2022 - ResultRomania-București: Antineoplastic and immunomodulating agents
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
ACORD CADRU DE FURNIZARE MEDICAMENTE ONCOLOGICE PENTRU INSTITUTUL ONCOLOGIC „Prof. Dr. ALEXANDRU TRESTIOREANU” BUCUREȘTI
Reference number: 47 A/11.01.2020
II.1.2.
Main CPV code
33652000 Antineoplastic and immunomodulating agents
II.1.4.
Short description
Furnizare medicamente oncologice, conform cerințelor din caietul de sarcini;
Nota: Autoritatea Contractanta va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitarilor de clarificăro/ informațiilor suplimentare în a 10-a zi inainte de data limită de depunere a ofertelor.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificari înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 15 zile.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
TRABECTEDINUM 1mg
Lot No: 41
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
TRABECTEDINUM PULB. PT.CONC. PT.SOL. PERF. 1mg
Cantitate minima estimata acord cadru/ 36 luni = 144 fl;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni = 360 fl;
AVELUMABUM 20mg/ml x 10ml
Lot No: 43
AVELUMABUM CONC.PT.SOL.PERF 20mg/ml x 10ml
Cantitate minima estimata acord cadru/ 36 luni = 288 fl;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 1.800 fl;
ATEZOLIZUMAB 1200mg/20ml
Lot No: 45
ATEZOLIZUMAB CONC.PT.SOL.PERF 1200mg/20ml
Cantitate minima estimata acord cadru/ 36 luni = 72 fl;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 3.600 fl.
PACLITAXELUM 6 mg / ml X 5ml (30 mg)
Lot No: 30
PACLITAXELUM CONC. PT. SOL. PERF. 6 mg / ml X 5ml (30 mg)
Cantitate minima estimata acord cadru/ 36 luni = 10.080 fl;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 21.600 fl;
PACLITAXELUM 6 mg / ml x 50ml (300 mg)
Lot No: 31
PACLITAXELUM CONC. PT. SOL. PERF. 6 mg / ml x 50ml (300 mg)
Cantitate minima estimata acord cadru/ 36 luni = 3.600 fl;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 7.200 fl;
PEMBROLIZUMABUM 25mg/ml x 4 ml
Lot No: 46
PEMBROLIZUMABUM CONC.PT.SOL.PERF 25mg/ml x 4 ml
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 10.800 fl;
PACLITAXELUM 6 mg / ml X 16.70ml (100 mg)
Lot No: 29
PACLITAXELUM CONC. PT. SOL. PERF. 6 mg / ml X 16.70ml (100 mg)
Cantitate minima estimata acord cadru/ 36 luni = 10.800 fl;
METHOTREXATUM 5000mg
Lot No: 32
METHOTREXATUM CONC. PT. SOL. INJ./PERF. 100mg/ml x 50 ml (5000mg)
Cantitate minima estimata acord cadru/ 36 luni = 900 fl;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 2.160 fl;
CYTARABINUM 100 mg / ml x 20 ml
Lot No: 37
CYTARABINUM SOL INJ./PERF. 100 mg / ml x 20 ml
Cantitate minima estimata acord cadru/ 36 luni = 180 fl;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni = 540 fl;
DINUTUXIMAB BETA 4,5mg/ml x 4,5 ml
Lot No: 44
DINUTUXIMAB BETA CONC.PT.SOL.PERF 4,5mg/ml x 4,5 ml
LEUPRORELINUM 22.5mg
Lot No: 33
LEUPRORELINUM PULB+SOLV. PT. SOL. INJ. 22.5mg - Cutie (1 set cu 2seringi preumplute :seringa A +seringa B)
Cantitate minima estimata acord cadru/ 36 luni = 1.800 cutii;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni = 3.600 cutii;
NIVOLUMABUM 10mg/ml (100 mg)
Lot No: 35
NIVOLUMABUM CONC.PT SOL.PERF 10mg/ml (100 mg)
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 36.000 fl;
PEMETREXEDUM 500 mg
Lot No: 42
PEMETREXEDUM PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. 500 mg
TRASTUZUMABUM EMTANSINE
Lot No: 38
Cantitate minima estimata acord cadru/ 36 luni = 1.620 fl;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni = 3.6000 fl;
TRASTUZUMABUM EMTANSINE 160 mg
Lot No: 39
TRASTUZUMABUM EMTANSINE PULB. PT.CONC. PT. SOL. PERF. 160 mg
Cantitate minima estimata acord cadru/ 36 luni = 720 fl;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni = 1.800 fl;
TOPOTECAMUM 1mg/ml,( 4mg)
Lot No: 40
TOPOTECAMUM CONC. SOL.PERF 1mg/ml,( 4mg)
Cantitate minima estimata acord cadru/ 36 luni = 1.440 fl;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni = 3.600 fl;
NIVOLUMABUM 10mg/ml (40 mg)
Lot No: 34
NIVOLUMABUM CONC.PT SOL.PERF 10mg/ml (40 mg)
Cantitate minima estimata acord cadru/ 36 luni = 5.400 fl;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 18.000 fl;
GEMCITABINUM 1000 mg
Lot No: 36
GEMCITABINUM PULB. PT. SOL. PERF. 1000 mg
Cantitate minima estimata acord cadru/ 36 luni = 7.200 fl;
CARBOPLATINUM
Lot No: 5
CARBOPLATINUM CONC. PT. SOL. PERF. 10mg/ml X 15ml( 150mg)
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 18.000 fl;
CARBOPLATINUM 450mg
Lot No: 11
CARBOPLATINUM CONC. PT. SOL. PERF. 10mg/ml X 45ml (450mg)
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 1.800 fl;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 3.600 fl;
TEMSIROLIMUSUM
Lot No: 25
TEMSIROLIMUSUM CONC. + SOLV. PT. SOL. PERF 30 mg (1 flacon x 1,2 ml) concentrat + 1 flac.solv. pentru sol. perf.
Cutie ( 1flacon 1.2ml conc + 1 Flac.solv.pt.sol.perf)
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 144 cutii (cutie: 1flacon 1.2ml conc + 1 Flac.solv.pt.sol.perf);
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 360 cutii (cutie: 1flacon 1.2ml conc + 1 Flac.solv.pt.sol.perf);
FLUOROURACILUM
Lot No: 26
FLUOROURACILUM CONC.PT SOL.INJ/PERF (SOL.INJ/PERF) 50 mg / ml x 20 ml (1000mg)
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 21.600 fl;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 54.000 fl;
CETUXIMABUM
Lot No: 13
CETUXIMABUM SOL. PERF 5 mg/ml x 20 ml(100mg)
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni =14.400 fl;
FULVESTRANTUM
Lot No: 27
FULVESTRANTUM SOL.INJ.IN SERINGA PREUMPLUTA 250 mg (seringa preumpluta din sticla x 5 ml sol. injectabila )
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 1.800 ser. preum.;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni = 3.600 ser. preum;
DACARBAZINUM 200mg
Lot No: 2
DACARBAZINUM PULB. PT. SOL. INJ. SAU PERF. 200mg
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 2.880 fl;
INTERFERONUM ALFA 2b
Lot No: 14
INTERFERONUM ALFA 2b SOL.INJ/PERF 18 milioane UI
DOXORUBICINUM CONC. PT. SOL. PERF. 2 mg / ml x 10 ml conc. pt. sol. perf.- lipozomala
Lot No: 16
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 3.600 fll;
ACIDUM IBANDRONICUM 6mg/6ml
Lot No: 23
ACIDUM IBANDRONICUM CONC.PT SOL.PERF. 6mg/6ml
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 360 cutii;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 1.080 cutii;
DOXORUBICINUM
Lot No: 15
DOXORUBICINUM PULB. + AMESTC. PT. CONC. PT.DISP.LIPOZOM.PT.PERF 50 mg
set x 3 flac. (1 flac pulb. + 1 flac.lipozomi +1 flac. sol.tamp.)
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 360 set x 3 flacoane;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 1.800 set x 3 flacoane;
FILGRASTIMUM
Lot No: 24
FILGRASTIMUM SOL. INJ./PERF.IN SERINGA PREUMPLUTA 300 mcg (30 UI)/ 0,5 ml - Seringa preumpluta
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 12.600 ser. preum.
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 25.200 ser. preum.
;
TRIPTORELINUM 11.25 mg
Lot No: 19
TRIPTORELINUM PULB. + SOLV. PT. SUSP. INJ. CU ELIB. PREL. 11.25 mg
Cutie cu 1 flac. din sticla cu pulb. pt. susp. inj. + 1 fiola x 2 ml solv. + 1 seringa x 3 ml + 1 blist. cu ace sterile
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 648 cutii;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 1.296 cutii;
IRINOTECANUM
Lot No: 7
IRINOTECANUM CONC. PT. SOL. PERF. 20 mg / ml x 5 ml conc.sol.perf. (100 mg)
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 12.240 fl;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 25.200 fl;
CYCLOPHOSPHAMIDUM 200mg
Lot No: 1
CYCLOPHOSPHAMIDUM 200 mg PULB. PT. SOL. PERF./INJ.
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni =46.800 fl 200mg;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 93.600 fl 200mg.
MESNUM 400 mg / 4 ml
Lot No: 17
MESNUM SOL. INJ. 400 mg / 4 ml
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 39.600 fiole
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 79.200 fiole;
PACLITAXELUM 6mg/ml x 43.33ml (260mg)
Lot No: 8
PACLITAXELUM CONC. PT. SOL. PERF 6mg/ml x 43.33ml (260mg)
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 648 fl;
IFOSFAMIDUM 1g
Lot No: 18
IFOSFAMIDUM PULB. PT. SOL. PERF. 1g
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 12.240 fl 1g;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 25.200 fl 1g;
EPIRUBICINUM
Lot No: 4
EPIRUBICINUM SOL. INJ./PERF 2 mg / ml x 50 ml (100 mg)
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 4.680 fl 100 mg;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 10.800 fl 100 mg;
ETOPOSIDUM 100mg
Lot No: 20
ETOPOSIDUM CONC. PT. SOL. PERF. 20 mg / mlx 5ml (100 mg)
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 10.800 fl;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni = 21.600 fl;
DOCETAXELUM 160mg/8ml
Lot No: 28
DOCETAXELUM CONC.PT SOL.PERF. 160mg/8ml
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 10.080 flacoane;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 21.600 flacoane;
IRINOTECANUM 500mg
Lot No: 9
IRINOTECANUM CONC. PT. SOL. PERF. 20mg/ml x 25 ml conc.sol.perf. (500mg)
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 36 fl 500mg;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 360 fl 500mg;
VINCRISTINUM 1mg
Lot No: 3
VINCRISTINUM PULB. PT. SOL. INJ./PERF. I V 1mg
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 4.680 fl;
EPIRUBICINUM 10mg
Lot No: 6
EPIRUBICINUM SOL. INJ./PERF 2 mg / ml x 5 ml (10 mg)
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 3.240 fl;
EPIRUBICINUM 2 mg / ml x 25 ml (50 mg)
Lot No: 12
EPIRUBICINUM SOL. INJ./PERF 2 mg / ml x 25 ml (50 mg)
GOSERELINUM 10,8 mg
Lot No: 21
GOSERELINUM IMPLANT IN SER.PREUM 10,8 mg
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 216 cutii;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni = 540 cutii;
IRINOTECANUM 300mg
Lot No: 10
IRINOTECANUM CONC. PT. SOL. PERF. 20mg/ml x 15ml conc.sol.perf. (300mg)
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 324 fl;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni= 720 fl;
GOSERELINUM 3,6 mg
Lot No: 22
GOSERELINUM IMPLANT IN SERINGA PREUMPLUTA 3,6 mg
Cant. minima estimata acord cadru/ 36 luni = 144 cutii;
Cantitate maxima estimata acord cadru/ 36 luni = 360 cutii;