66118-2022 - ResultRomania-București: Cardiac valve
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
achizitie de :VALVE TRANSCATETER ;SONDE STIMULARE
Reference number: 4203628/25630/20.09.2021
II.1.2.
Main CPV code
33182220 Cardiac valve
II.1.4.
Short description
achizitie de valve transcateter si sonde de stimulare - acord cadru 36 de luni
NR. LOT DENUMIRE DISPOZITIVE COD CPV
1 Valva aortica autoexpandabila transcateter prin abord transfemural, subclavicular sau direct aortic 33182220-7 CANTITATE MINIMA acord cadru 36 de luni 2 buc CANTITATE MAXIMA acord cadru 36 de luni 100 buc; valoare cel mai mare contract subsecvent 545000 lei ; gp 1% din valoarea celui mai mare contract subsecvent - 5450 lei
2 Valva aortica transcateter abord transfemural si transapical 33182220-7 CANTITATE MINIMA acord cadru 36 de luni 10 buc CANTITATE MAXIMA acord cadru 36 de luni 600 buc valoare cel mai mare contract subsecvent 572250 lei ; gp 1% din valoarea celui mai mare contract subsecvent - 5722.5 lei
3 sonda stimulare cu varf atraumatic compusa din sonda de stimulare cardiaca cu balon si teaca introducatoare 33196000-0 CANTITATE MINIMA acord cadru 36 de luni 50 buc CANTITATE MAXIMA acord cadru 36 de luni 4500 buc; valoare cel mai mare contract subsecvent - 71940 lei; gp 1% din valoarea celui mai mare contract subsecvent - 719.4 lei
Data limita de a raspunde la orice clarificare – data limita la care autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare: în a 10-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor conf. art. 160 din Legea 98/2016
Data limită de solicitare a clarificarilor : nu mai tarziu de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, conf.art 161 din L98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Valva aortica autoexpandabila transcateter prin abord transfemural, subclavicular sau direct aortic
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Valva aortica autoexpandabila transcateter prin abord transfemural, subclavicular sau direct aortic - CANTITATE MINIMA acord cadru 36 de luni 2 buc - CANTITATE MIXIMA acord cadru 36 de luni - 100 BUC
Valva aortica transcateter abord transfemural si transapical
Lot No: 2
Valva aortica transcateter abord transfemural si transapical - - CANTITATE MINIMA acord cadru 36 de luni 10 buc - CANTITATE MIXIMA acord cadru 36 de luni - 600 BUC
sonda stimulare cu varf atraumatic compusa din sonda de stimulare cardiaca cu balon si teaca introducatoare
Lot No: 3
33196000 Medical aids
sonda stimulare cu varf atraumatic compusa din sonda de stimulare cardiaca cu balon si teaca introducatoare CANTITATE MINIMA acord cadru 36 de luni 50 buc - CANTITATE MIXIMA acord cadru 36 de luni - 4500 BUC