69965-2023 - ResultRomania-Târgu Mureș: Poly aluminium chloride
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Furnizare substanțe pentru tratarea apei potabile
Reference number: RO10755074/112/2022
II.1.2.
Main CPV code
24312123 Poly aluminium chloride
II.1.4.
Short description
Furnizare substanțe pentru tratarea apei potabile, permanganat de potasiu - produs granulat, sub forma solida cu formula KMnO4 , destinat tratării apei și clorhidrat de aluminiu, cu formula Al2(OH)5Cl, folosit în procesul de tratare a apei pentru potabilizare .
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari : 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor
Termenul limita pana la care entitatea contractant transmite raspunsul la clarificarile solicitate : 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
24314100 Potassium permanganate
II.2.4.
Description of the procurement
Furnizare substanțe pentru tratarea apei potabile, Permanganat de potasiu - produs granulat, sub forma solida, cu formula KMnO4 destinat tratării apei in cantitate de 36 tone și clorhidrat de aluminiu, cu formula Al2(OH)5Cl, folosit în procesul de tratare a apei pentru potabilizare in cantitate de 1360 tone