Description of the procurement
Activitatile de executie pentru contractul de lucrari retele apa si canalizare in zona centrala a municipiului Constanta sunt urmatoarele:
2. Ob. 2: extindere retea de distributie apa:
— extindere rețea de distribuție – 1 261,00 ml;
— camine de vane – 11 buc.;
— bransamente 54 buc.;
— hidranti subterani 14 buc.;
5. Ob. 5: dotari:
— terminal de mana cu acumulator pentru citirea apometrelor – 1 buc.
Lucrarile sunt impartite in trei „Sectoare” de lucrari, definite astfel:
— sector 1: care cuprinde urmatoarele investitii, conform listelor de cantitati prezentate in cadrul documentatiei:
—— reabilitare retea de distributie apa potabila in orasul Constanta;
—— reabilitare retea de canalizare ape uzate menajere in orasul Constanta.
Durata de executie sector 1 – 488 de zile;
— sector 2: care cuprinde urmatoarele investitii, conform listelor de cantitati prezentate in cadrul documentatiei:
—— reabilitare retea de canalizare ape uzate menajere in orasul Constanta;
—— extindere retea de canalizare ape uzate menajere in orasul Constanta.
Durata de executie sector 2 – 427 de zile;
— sector 3: care cuprinde urmatoarele investitii, conform listelor de cantitati prezentate in cadrul documentatiei:
—— extindere retea de distributie apa potabila in orasul Constanta;
Durata de executie sector 3 – 244 de zile.
Durata prevazuta la sectiunea II.2.7) reprezinta perioada de executie a lucrarilor si nu cuprinde perioada de garantie de 1 095 de zile.