73667-2023 - ResultRomania-București: Post and courier services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii poștale și de curierat rapid
Reference number: 2022_PAAP_014
II.1.2.
Main CPV code
64100000 Post and courier services
II.1.4.
Short description
Obiectul acordului-cadru este achiziționarea serviciilor poștale și de curierat rapid pentru preluarea, prelucrarea, transportul și livrarea trimiterilor poștale, defalcate pe 3 loturi:
LOTUL nr. 1 – Servicii poștale - Trimiteri poștale și colete interne și internaționale în vederea comunicării destinatarilor de plicuri și colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generală din sediul central al MF din b-dul Libertății nr. 16, sector 5);
LOTUL nr. 2 – Servicii de curierat rapid - Trimiteri curierat rapid intern și internațional adresate organismelor interne și internaționale în vederea comunicării destinatarilor de plicuri, colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generală din sediul central al MF din b-dul Libertății nr. 16, sector 5);
LOTUL nr. 3 – Servicii poștale pentru Unitatea de Imprimare Rapidă (UIR) -Trimiteri poștale interne cu caracter de regularitate în vederea comunicării contribuabililor a actelor administrativ-fiscale procesate de UIR - cu sediul în Strada Stolniceni nr.49, Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informații suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Servicii poștale
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
64100000 Post and courier services, 64110000 Postal services
II.2.4.
Description of the procurement
Trimiteri poștale și colete interne și internaționale în vederea comunicării destinatarilor de plicuri și colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generală din sediul central al MF din b-dul Libertății nr. 16, sector 5)
Servicii de curierat rapid
Lot No: 2
64100000 Post and courier services, 64120000 Courier services
Trimiteri curierat rapid intern și internațional adresate organismelor interne și internaționale în vederea comunicării destinatarilor de plicuri, colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generală din sediul central al MF din b-dul Libertății nr. 16, sector 5)
Servicii poștale pentru UIR
Lot No: 3
64100000 Post and courier services, 64110000 Postal services, 64120000 Courier services
Trimiteri poștale interne cu caracter de regularitate în vederea comunicării contribuabililor a actelor administrativ-fiscale procesate de Unitatea de Imprimare Rapidă (UIR) - cu sediul în Strada Stolniceni nr.49, Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea.