76885-2021 - ResultRomania-Bucharest: Unleaded petrol
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziția centralizată pentru furnizarea de combustibili (benzină și motorină) pentru parcul auto al utilizatorilor pe bază de carduri
Reference number: 39983313/2020/20
II.1.2.
Main CPV code
09132100 Unleaded petrol
II.1.4.
Short description
Obiectul prezentei achiziții centralizate constă în achiziționarea de către Oficiul Național pentru Achiziții Centralizate de combustibili (benzină și motorină) pentru parcul auto al utilizatorilor pe bază de carduri în numele şi pentru utilizatorii mentionati in conținutul caietului de sarcini.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20.
ONAC va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări, în a 11-a zi înainte de data-limită de depunere a ofertelor, potrivit prevederilor art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
09134200 Diesel fuel, 30163100 Agency fuel cards
II.2.4.
Description of the procurement
Achizitionarea de combustibili (benzină și motorină) pentru parcul auto al utilizatorilor pe bază de carduri, conform specificatiilor caietului de sarcini.
Cantitati minime estimate acord-cadru centralizat (benzină): 142 636 100 l.
Cantitati minime estimate acord-cadru centralizat (motorină): 131 352 900 l.
Cantitati maxime estimate acord-cadru centralizat (benzină): 689 503 124 l.
Cantitati maxime estimate acord-cadru centralizat (motorină): 320 980 177 l.
Cantitati minime estimate cel mai mic contract subsecvent (benzină): 14 652 582 l.
Cantitati minime estimate cel mai mic contract subsecvent(motorină): 26 734 102 l.
Cantitati maxime estimate cel mai mare contract subsecvent (benzină): 323 790 430 l.
Cantitati maxime estimate cel mai mare contract subsecvent (motorină): 112 433 937 l.
Estimare cantități carduri: 50 997 bucăți.
Detalierea cantitatilor estimate pe fiecare utilizator se regaseste in caietul de sarcini.
Valoare minima estimata acord-cadru (benzină): 540 590 819,00 RON fara TVA.
Valoare minima estimata acord-cadru (motorină): 513 589 839,00 RON fara TVA.
Valoare maximă estimata acord-cadru (benzină): 2 613 216 839,96 RON fara TVA.
Valoare maximă estimata acord-cadru (motorină): 1 255 032 492,07 RON fara TVA.
Valoare estimata cel mai mic contract subsecvent (benzină): 55 533 285,78 RON fara TVA.
Valoare estimata cel mai mic contract subsecvent (motorină): 104 530 338,82 RON fara TVA.
Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent (benzină): 1 227 165 729,70 RON fara TVA.
Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent (motorină): 439 616 693,67 RON fara TVA.