78100-2023 - ResultRomania-București: Database services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii on-line de evaluare a prețurilor de transfer, având ca scop ”accesul la baza de date pentru salariații din activitatea de control a ANAF”, pentru Direcţia Generală Coordonare Control Fiscal
Reference number: 16031712/2022/54
II.1.2.
Main CPV code
72320000 Database services
II.1.4.
Short description
Servicii on-line de evaluare a prețurilor de transfer, având ca scop ”accesul la baza de date pentru salariații din activitatea de control a ANAF”, pentru Direcţia Generală Coordonare Control Fiscal.
Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor =19
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar si complet tuturor acestor solicitări de clarificare în a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Servicii on-line de evaluare a prețurilor de transfer, având ca scop ”accesul la baza de date pentru salariații din activitatea de control a ANAF”, pentru Direcţia Generală Coordonare Control Fiscal:
- identificarea grupurilor de companii care activează în același domeniu de activitate, pentru compararea cu entitatea supusă controlului, pentru a stabili dacă profitul rezultat este corect reflectat în țara noastră și nu este transferat în alte țări cu jurisdicții fiscale mai puțin împovărătoare;
- verificarea documentației depuse de contribuabilul care a solicitat emiterea acordului de preț în avans. În acest sens sunt necesare baze de date care trebuie să ofere o privire de ansamblu asupra organizării companiilor multinaționale, utilizând informații sub forma de rapoarte, care sunt prezentate în detaliu, și/sau standardizat, pentru a facilita efectuarea de analize, respectiv monitorizarea și căutarea de companii supuse verificării.
Serviciile care fac obiectul Caietului de sarcinii constau în servicii on-line de evaluare a prețurilor de transfer, având ca scop ”accesul la baza de date pentru salariații din activitatea de control a ANAF”, pentru Direcția Generală Coordonare Control Fiscal,
Valori și cantități:
Acord-cadru:
- valoarea minimă estimată fără TVA , este de 2 500 000 lei ( respectiv acces baze de date 4 X Modul 1), iar valoarea maximă estimată fără TVA , este de 16 320 000 lei ( respectiv acces baze de date 4 *Modul 1+2+3).
Contract subsecvent:
- valoarea minimă estimată, fară TVA, pentru încheierea unui contract subsecvent este de 625 000 lei ( respectiv acces baze de date 1 X Modul 1), iar valoarea maximă estimată, fără TVA, pentru încheierea unui contract subsecvent este de 4 080 000 lei ( respectiv acces baze de date 1 X Modul 1+2+3).