78459-2020 - ResultRomania-Bucharest: Parts of railway or tramway locomotives or rolling stock; railways traffic-control equipment
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Piese de schimb pentru echipamente de frânare tramvai
Reference number: 1589886/2019/AA07701
II.1.2.
Main CPV code
34630000 Parts of railway or tramway locomotives or rolling stock; railways traffic-control equipment
II.1.4.
Short description
Achiziție de „Piese de schimb pentru echipamente de franare tramvai”.
Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 15 zile. Termenul-limita in care entitatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare va fi cu 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul limita stabilit.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Piese de schimb pentru echipamente de frânare tramvai BLF
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Piese de schimb pentru echipamente de franare tramvai BLF. Cantitate totala lot: minim 730 buc., maxim 934 buc., conform Anexei 1 din modelul de acord-cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului-cadru: min. 230 buc, max. 320 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 95 100,00 EUR.
Garantia de participare: 951,00 EUR.
Piese de schimb pentru echipamente de frânare tramvai V3A-93
Lot No: 1
Piese de schimb pentru echipamente de franare tramvai V3A-93. Cantitate totala lot: minim 13 312 u.m., maxim 16 190 u.m. conform Anexei 1 din modelul de acord-cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului-cadru: min. 4 000 u.m., max. 4 900 u.m. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 380 000,00 EUR.
Garantia de participare: 3 800,00 EUR.
Piese de schimb pentru echipamente de frânare tramvai Bucur 1
Lot No: 2
Piese de schimb pentru echipamente de franare tramvai Bucur 1. Cantitate totala lot: minim 2 097 buc., maxim 2 598 buc., conform Anexei 1 din modelul de acord-cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului-cadru: min. 640 buc., max. 870 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 57 300,00 EUR.
Garantia de participare: 573,00 EUR.