79062-2020 - ResultRomania-Galați: Tramway works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Modernizare linii de tramvai și carosabil străzile Traian Vuia, Henri Coandă, George Coșbuc (tronson Henri Coandă-Str. Al. Măcelaru)
Reference number: 3814810201849
II.1.2.
Main CPV code
45234121 Tramway works
II.1.4.
Short description
Strazile ce fac obiectul prezentului proiect sunt considerate strazi de categoria I si II si se gasesc amplasate in municipiul Galati: Str. Milcov, Str. Traian Vuia, Str. Henri Coanda si Str. George Cosbuc.
Etapa 1 – se vor realiza lucrările de pe Piața General Berthelot pana la intersecția cu Str. Traian Vuia. Liniile de tramvai din piața General Berthelot vor rămâne funcționale. Intersecțiile vor rămâne funcționale pentru traficul cu tramvaiele, adică la finalizarea tronsonului racordarea se va face la liniile existente.
Etapa 2 – se vor realiza lucrările de pe Str. Traian Vuia-Bulevardul H. Coandă.
Etapa 3 – se vor realiza lucrările de pe Bulevardul H. Coandă-Bulevardul G. Coșbuc până la intersecția cu Str. Al. Măcelaru.
Prin proiect se urmărește: lucrări de drumuri – reabilitarea infrastructurii rutiere:
— structura rutieră cu straturi asfaltice noi prin realizarea de locuri de parcare noi, reamenajare trotuare, execuție de piste de bicicliști noi,
— realizare semnalizare pri [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45233120 Road construction works, 45310000 Electrical installation work, 71242000 Project and design preparation, estimation of costs
II.2.4.
Description of the procurement
Prin proiect se urmăresc:
— lucrări de drumuri – reabilitarea infrastructurii rutiere,
— lucrări de modernizare a căii de rulare a tramvaielor,
— lucrări hidroedilitare,
— lucrări de iluminat public stradal,
— amenajări peisagistice.