80280-2022 - ResultRomania-București: Post and courier services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii poștale și de curierat rapid
Reference number: 4221306201811
II.1.2.
Main CPV code
64100000 Post and courier services
II.1.4.
Short description
Servicii postale si de curierat rapid pentru preluarea, prelucrarea, transportul si livrarea trimiterilor postale, defalcate pe 3 loturi:
LOTUL I – Trimiteri postale si colete interne si internationale in vederea comunicarii destinatarilor de plicuri si colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generala din sediul central al MFP din b-dul Libertatii nr. 16, sector 5);
LOTUL II – Curierat rapid intern si international adresate organismelor interne si internationale in vederea comunicarii destinatarilor de plicuri, colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generala din sediul central al MFP din b-dul Libertatii nr. 16, sector 5);
LOTUL III – Trimiteri postale interne cu caracter de regularitate in vederea comunicarii contribuabililor a actelor administrativ-fiscale procesate de Unitatea de Imprimare Rapidă (UIR) cu sediul în Strada Stolniceni nr. 49, Ramnicu Valcea, judetul Valcea.
Cantitatile aferente acordului-cadru si contractelor subsecvente/lot se regasesc in anexele caietului de sarcini.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 16. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 10-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
LOTUL III – Trimiteri poștale interne cu caracter de regularitate în vederea comunicării contribuabililor a actelor administrativ-fiscale procesate de Unitatea de Imprimare Rapidă (UIR) cu sediul în Strada Stolniceni nr. 49, Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea.
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Trimiteri poștale interne cu caracter de regularitate în vederea comunicării contribuabililor a actelor administrativ-fiscale procesate de Unitatea de Imprimare Rapidă (UIR), sediul in str. Stolniceni nr. 49, mun. Rm. Valcea, jud. Valcea. Livrarea corespondenţei la adresele sau sediile destinatarilor de pe întreg teritoriul României.
Valoarea maxima estimata a Acordului cadru: 144.847.783,55 lei fără TVA / Valoarea minima estimata a Acordului cadru: 125.954.594,39 lei fără TVA
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 36.211.945,89 lei fără TVA / Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent: 3.017.662,16 lei fără TVA
Cantitatile estimate ale Acordului cadru: Maxim: 57.600.000 de trimiteri / Minim: 50.086.957 de trimiteri
Cantități maxime acord cadru (buc.): corespondenta internă: 96.000; corespondenta internă cu recomandata (+ tarif suplimentar): 4.320.000; corespondenta simpla adresate contribuabililor cu continut publicitar: 82.800; corespondenta documente express: 55.200; Corespondenta neprioritară, cu confirmare de primire in plicuri personalizate ANAF: 52.974.000; Colete cu confirmare de primire (colet maxim 10 Kg): 72.000.
Cantitatile estimate ale contractului subsecvent: Maxim: 14.400.000 de trimiteri / Minim: 1.200.000 de trimiteri
Cantități cel mai mare contr. subscv. (buc.): corespondenta internă: 24.000; corespondenta internă cu recomandata (+ tarif suplimentar): 1.080.000; corespondenta simpla adresate contribuabililor cu continut publicitar: 20.700; corespondenta documente express: 13.800; Corespondenta neprioritară, cu confirmare de primire in plicuri personalizate ANAF: 13.243.500; Colete cu confirmare de primire (colet maxim 10 Kg): 18.000.
Frecvența contractelor subsecvente: minim 4 / maxim 8.
LOTUL I – Trimiteri poștale și colete interne și internaționale în vederea comunicării destinatarilor de plicuri și colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generală din sediul central al MFP din b-dul Libertății nr. 16, sector 5)
Lot No: 1
Valoarea maxima estimata a Acordului cadru: 520.000,00 lei fără TVA / Valoarea minima estimata a Acordului cadru: 452.173,91 lei fără TVA
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 130.000,00 lei fără TVA / Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent: 10.833,33 lei fără TVA
Cantitatile estimate ale Acordului cadru: Maxim: 157.016 de trimiteri / Minim: 136.536 de trimiteri
Cantități maxime acord cadru (buc.): corespondenta neprioritara 1.000; corespondenta interna cu serviciul suplimentar recomandat neprioritara: 140.000; corespondenta externa cu serviciul suplimentar recomandat neprioritara: 1.000; corespondenta externa cu confirmare de primire: 500; Corespondenta neprioritara interna cu confirmare postala de primire: 14.000; Colete postale interne: 100; Colete postale interne cu confirmare postala de primire: 200; Colete postale internaționale: 100; Colete postale internaționale cu confirmare de primire: 100; Taxe retur colete postale:16.
Cantitatile estimate ale contractului subsecvent: Maxim: 39.254 de trimiteri / Minim: 3.271 de trimiteri.
Cantități cel mai mare contr. subscv. (buc.): corespondenta neprioritara: 250; corespondenta interna cu serviciul suplimentar recomandat neprioritara: 35.000; corespondenta externa cu serviciul suplimentar recomandat neprioritara: 250; corespondenta externa cu confirmare de primire: 125; Corespondenta neprioritara interna cu confirmare postala de primire: 35.000; Colete postale interne: 25; Colete postale interne cu confirmare postala de primire: 50; Colete postale internaționale: 25; Colete postale internaționale cu confirmare de primire: 25; Taxe retur colete postale: 4.
LOTUL II – Curierat rapid intern și internațional adresate organismelor interne și internaționale în vederea comunicării destinatarilor de plicuri, colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generală din sediul central al MFP din b-dul Libertății nr. 16, sector 5)
Lot No: 2
Valoarea maximă estimată a Acordului cadru: 104.000,00 lei fără TVA / Valoarea minimă estimată a Acordului cadru: 90.448,70 lei fără TVA
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 26.000,00 lei fără TVA / Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent: 2.167,00 lei fără TVA
Cantitățile estimate ale Acordului cadru: Maxim: 1.000 de trimiteri / Minim: 870 de trimiteri
Cantități maxime acord cadru (buc.): Colete postale interne curierat rapid: 200; Colete postale internaționale curierat rapid: 800.
Cantitățile estimate ale celui mai mare contract subsecvent: Maxim: 250 de trimiteri / Minim: 21 de trimiteri
Cantități cel mai mare contr. subscv. (buc.): Colete postale interne curierat rapid: 50; Colete postale internaționale curierat rapid: 200.