80353-2023 - ResultRomania-Galați: General construction work for pipelines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
CL2 - Extindere sisteme de alimentare cu apa si de canalizare in UAT Matca
Reference number: 16914128_2022_PAAPD1369280
II.1.2.
Main CPV code
45231100 General construction work for pipelines
II.1.4.
Short description
In cadrul contractului de lucrari CL2 „Extindere sisteme de alimentare cu apa si de canalizare in UAT Matca” sunt prevazute a fi executate urmatoarele categorii de Lucrari:
-extindere conducta de aductiune, inclusiv statie de pompare in UAT Tecuci si conducta de aductiune in UAT Matca; Gospodaria de apa in UAT Matca, inclusiv executie parc fotovoltaic pentru producere energie electrica necesar pentru alimentarea sistemului de alimentare cu apa si de canalizare; extindere retea de distributie apa, inclusiv statie de pompare in UAT Matca; Extindere retele de canalizare, inclusiv statii de pompare apa uzata in UAT Matca, conform detalii prezentate in Cap.2-Caiet de sarcini-Specificatii.
-proiectare gospodarii de apa, statii pompare, bransamente, racorduri, lucrari temporare (organizare de santier, sprijiniri sapaturi, etc.), etc. conform detalii din Cap.2-Caiet de sarcini-Specificatii- Sectiunea 1-CS_Generale, GL-CL2- Cadru general-CSP.
Operatorul economic va executa cu prioritate, lucrarile pe strazile pe care sunt prevazute lucrari de modernizare drumuri judetene si comunale, derulate de catre Consiliul Judetean Galati si Primaria Matca.
Proiectele derulate de catre Consiliul Judetean Galati si Primaria Matca includ 31 de strazi. Operatorul economic va incepe executia acestor lucrari, simultan la data ordinului de incepere. Detalii si localizarea lucrarilor de modernizare drumuri sunt prezentate in Cap.2-Caiet de sarcini-Specificatii- Sectiunea 1-CS_Generale, GL-CL2- Cadru general-CSP, anexa 1 - Lista lucrari de modernizare drumuri.
Valoarea estimata a contractului este de 139.763.534,00 RON, fara TVA.
Durata prevazuta la Sectiunea II.2.7, reprezinta perioada de executie a lucrarilor si nu cuprinde perioada de Garantie.
Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor /candidaturilor este de 21 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel:
• cu 25 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 34 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor;
• cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 21 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232152 Pumping station construction work, 45232411 Foul-water piping construction work, 45261215 Solar panel roof-covering work
II.2.4.
Description of the procurement
Executie lucrari de extindere a conductelor de aductiune - 8.858m, retelelor de apa - 96.384 m si retelelor de canalizare - 92.423 m, statii pompare apa potabila – 2 buc., rezervoare – 2 buc., gospodarie de apa, inclusiv executie parc fotovoltaic pentru producere energie electrica necesar pentru alimentarea sistemului de alimentare cu apa si de canalizare, statii pompare apa uzata 20 buc., bransamente apa, racorduri de canalizare, subtraversari drumuri, ape, etc. in conformitate cu informatiile detaliate din caietul de sarcini, in comuna Matca si Municipiul Tecuci, judetul Galati.
Durata de executie:
32 luni (974 zile) incepand de la data emiterii Ordinului Administrativ privind Data de Incepere a Lucrarilor.
Durata prevazuta la Sectiunea II.2.7, reprezinta perioada de executie a lucrarilor si nu cuprinde perioada de Garantie ofertata.