80564-2022 - ResultRomania-București: District-heating plant construction work
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Retehnologizarea de capacitati de producere a energiei termice in regim de vârfLOT I - 100 Gcal/h în CTE GROZĂVEŞTILOT II - 100 Gcal/h în CTE BUCUREŞTI VESTLOT III - 200 Gcal/h în CTE BUCUREŞTI SUD
Reference number: 71/2021
II.1.2.
Main CPV code
45251250 District-heating plant construction work
II.1.4.
Short description
Retehnologizarea de capacitati de producere a energiei termice in regim de vârf
LOT I - 100 Gcal/h în CTE GROZĂVEŞTI
LOT II - 100 Gcal/h în CTE BUCUREŞTI VEST
LOT III - 200 Gcal/h în CTE BUCUREŞTI SUD
Contractul va fi tip “la cheie”, Antreprenorului revenindu-i sarcina proiectării (elaborare documentatii de obtinere avize, acorduri, autorizatii, Proiect tehnic, Detalii de execuţie şi montaj, documentaţie As Built), executării lucrărilor de construcţii, livrării şi montării echipamentelor, utilajelor, subansamblelor, materialelor, racordării la instalaţiile existente, realizării testelor de funcţionare şi performanţă, coordonării generale a proiectului şi lucrărilor, instruirii personalului de exploatare şi mentenanţă şi asistenţei pe perioada de execuţie şi garanţie.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor : 15.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor clarificarilor/informatiilor suplimentare care au fost adresate de operatorii economici interesati in termenul prevazut mai sus, cu cel mult 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor .
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Retehnologizarea de capacitati de producere a energiei termice in regim de vârf - 100 Gcal/h în CTE GROZĂVEŞTI
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45251250 District-heating plant construction work, 42161000 Hot-water boilers, 45111300 Dismantling works, 45255400 Fabrication work, 71320000 Engineering design services
II.2.4.
Description of the procurement
- 100 Gcal/h în CTE GROZĂVEŞTI- detalii in anexa caietului de sarcini
: Retehnologizarea de capacitati de producere a energiei termice in regim de vârf - 100 Gcal/h în CTE BUCURESTI VEST
Lot No: 2
- 100 Gcal/h în CTE BUCURESTI VEST- detalii in anexa caietului de sarcini
Retehnologizarea de capacitati de producere a energiei termice in regim de vârf - 200 Gcal/h în CTE BUCURESTI SUD
Lot No: 3
- 200 Gcal/h în CTE BUCURESTI SUD- detalii in anexa caietului de sarcini