84185-2023 - ResultRomania-București: Technical assistance services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achizitie Servicii de asistență tehnică (performanță servicii) în cadrul proiectului „Monitorizarea și evaluarea integrată a performanței serviciilor publice” (Cod SIPOCA 616 / MySMIS 127589)
Reference number: 4283422-2019/4
II.1.2.
Main CPV code
71356200 Technical assistance services
II.1.4.
Short description
Achizitia de servicii de asistenta tehnica (performanta servicii) in cadrul proiectului „Monitorizarea si evaluarea integrata a performatei serviciilor publice” (Cod SIPOCA 616 / MySMIS 127589) ce cuprinde urmatoarele activitati:
A 4.1 Dezvoltarea de metodologii sectoriale pentru evaluarea performantelor serviciilor publice
A 4.2 Realizarea de evaluari sectoriale a performantei serviciilor publice pe baza metodologiilor dezvoltate
A5.1 Realizarea evaluarii integrate a performantei serviciilor publice
A 6.1 Realizarea de analize detaliate privind serviciile comunitare de utilitati publice
A 6.4 Elaborarea strategiei nationale de dezvoltare a serviciilor comunitare de utilitati publice
A 7.1 Instruirea personalului din administratia publica centrala privind performanta serviciilor publice
A 7.2 Instruirea personalului din administratia publica centrala privind serviciile comunitare de utilitati publice
Număr zile până la care se pot solicita clarificări cu privire la conținutul documentației de atribuire înainte de data limită de depunere a ofertelor: 16.
Număr zile pana la care se publică răspunsul la solicitările de clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 11, fara a se lua în considerare ziua publicării.
Durata contractului - Prestarea serviciilor se va derula pe parcursul a 13 de luni de la data atribuirii contractului/emiterii notificării de începere a serviciilor, dar nu mai târziu de data de finalizare a proiectului, respectiv 09.11.2023.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
79632000 Personnel-training services
II.2.4.
Description of the procurement
Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent.