Additional information
2. Operatorii economici au obligația de a transmite oferta în SEAP, numai în format electronic până la data și ora limită de depunere a ofertelor, semnate cu semnătură electronică. Numai operatorii înscriși în SEAP pot depune oferta. Solicitările de clarificări și răspunsurile la solicitări se transmit în SEAP cu semnătură electronică.
5. Se recomandă ofertanților să inspecteze locația proiectului și împrejurimile, pentru a evalua, pe propria răspundere, cheltuiala și risc, datele necesare pentru a pregăti oferta. Entitatea contractanta va organiza, pentru toți operatorii economici interesați să participe la procedură, vizitarea amplasamentelor în care vor fi executate lucrările ce fac obiectul contractului, iar datele întâlnirilor vor fi anunțate în SEAP. Participanții la vizita amplasamentelor își vor asigura mijloacele de transport în vederea efectuării vizitei.