86728-2020 - ResultRomania-Bucharest: Road construction works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Proiectare și execuție Drum Expres Craiova-Pitești, Tronsonul 2, lotul 1 și lotul 2
Reference number: 190481
II.1.2.
Main CPV code
45233120 Road construction works
II.1.4.
Short description
Obiectivul principal il reprezinta proiectarea si executia lucrarilor pentru Drum Expres Craiova-Pitesti, Tronsonul 2, lotul 1 si lotul 2, in conformitate cu conditiile de contract FIDIC Galben. Lotul 1 din Tronsonul 2 se intinde intre km 17+700-km 36+200, iar Lotul 2 se intinde intre km 36+200-km 57+550, tronsonul avand ca punct de inceput limita dintre judetele Dolj si Olt, punctul final in apropierea municipiului Slatina, la intersectia cu DN 65. Acesta traverseaza teritoriile administrative ale urmatoarelor localitati: Bals, Bârza, Piatra Olt, Slatioara, Ulmi, Slatina si Valea Mare.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Proiectare și execuție Drum Expres Craiova-Pitești, Tronsonul 2, lotul 1
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45221111 Road bridge construction work, 71322500 Engineering-design services for traffic installations
II.2.4.
Description of the procurement
Obiectivul principal il reprezinta proiectarea si executia lucrarilor pentru Drum Expres Craiova-Pitesti, Tronsonul 2, lotul 1 si lotul 2, in conformitate cu conditiile de contract FIDIC Galben. Lotul 1 din Tronsonul 2 se intinde intre km 17+700-km 36+200, iar lotul 2 se intinde intre km 36+200-km 57+550, tronsonul avand ca punct de inceput limita dintre judetele Dolj si Olt, punctul final in apropierea municipiului Slatina, la intersectia cu DN 65. Acesta traverseaza teritoriile administrative ale urmatoarelor localitati: Bals, Bârza, Piatra Olt, Slatioara, Ulmi, Slatina si Valea Mare.
Proiectare si Executie Drum Expres Craiova-Pitesti, Tronsonul 2, Lotul 2
Lot No: 2
45221111 Road bridge construction work