88262-2021 - ResultRomania-Timișoara: Sewer construction work
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
CL26: Execuţie reţele de apă şi canalizare Jimbolia, Gottlob
Reference number: DA3041480/2020/026R-FE accesibila in SICAP, http://sicap-prod.e-licitatie.ro;
II.1.2.
Main CPV code
45232400 Sewer construction work
II.1.4.
Short description
Obiectul contractului il constituie executia retelelor noi de apa si retelelor noi de apa uzata Jimbolia si Gottlob, astfel:
— Jimbolia:
—— reabilitare reţele: o conductă alimentare cu apă in lungime cumulată de L = 25 137 m;
—— extinderea reţelei de canalizare:
——— o lungime cumulată de L = 4 267 m;
——— o staţie de pompare ape uzate – 5 bucăţi;
——— o conductă refulare L = 820 m.
— Gottlob:
—— execuţie reţele noi: o conducta de transport in lungime cumulată de L = 3 850 m;
—— execuţie reţele noi de canalizare:
——— o lungime cumulată de L = 13 610 m;
——— o conductă refulare L = 7 418 m.
Contractul include:
(a) activitatile de proiectare pentru devierea/protejarea retelelor utilitare intâlnite pe traseul retelelor de apa/apa uzata care vor fi cotate de ofertanți conform Capitolul 3 CS – „Preambul, liste, fise tehnice\liste”, Preambul CL26. Proiectul va include printre altele toate documentele necesare (dupa cum ar fi memorii, desene, calcule etc.) pentru elaborarea proiectului tehnic in conformitate cu legislatia nationala si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiilor necesare.
(b) lucrari de constructie;
(c) alimentare cu energie electrica a obiectivelor;
(d) testare si punere in functiune;
(e) remedierea eventualelor defecte aparute in perioada de notificare a defectelor (perioada de garantie).
Contractul ramane valabil pana la indeplinirea tuturor obligatiilor de catre parti.
Contractul se compune din perioada de executie a lucrarilor care este de 24 de luni de la ordinul de incepere a lucrarilor, la care se adauga perioada de notificare a defectelor/perioada de garantie care este de minimum 36 de luni de la semnarea procesului-verbal de receptie la terminarea lucrarilor.
Termenul-limita pana la care operatorii economici au dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este: 21 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Termenul pana la care entitatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificare: in a 11-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
EC va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit, respectiv 21 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45233140 Roadworks, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
II.2.4.
Description of the procurement
Contractul pentru executia retelelor de apa si apa uzata va include de asemenea si activitatile de proiectare necesare pentru devierea/protejarea retelelor de utilitati intâlnite pe traseul retelelor de apa/apa uzata, care vor fi cotate conf. Capitolul 3 C.S. – „Preambul, liste, fise tehnice\liste” Preambul CL26.
Proiectul va include alimentarea cu energie electrica a obiectivelor.
Proiectul va include printre altele toate documentele necesare (dupa cum ar fi memorii, desene, calcule etc.) pentru elaborarea proiectului tehnic in conformitate cu legislatia nationala si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiilor necesare.
Metodele de execuţie a lucrărilor sunt descrise în Capitolul 2 CS – Specificatii şi Capitolul 3 CS – Preambul, liste, fise tehnice.
Valoarea contractului include rezerva de implementare (sume provizionate) de 65 000 RON fără TVA, dar nu include cheltuieli diverse și neprevăzute.