89139-2020 - ResultRomania-Bucharest: Construction work for highways, roads
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Proiectare și execuție autostradă Sibiu-Pitești, Secțiunea 1 Sibiu-Boiţa, km 0+000 – km 14+150 – lot 1 km 0+000 – km 13+170
II.1.2.
Main CPV code
45233100 Construction work for highways, roads
II.1.4.
Short description
Obiectivul principal il reprezinta proiectarea si executia lucrarilor pentru autostrada Sibiu-Pitești, Secțiunea 1 – lotul 1 in conformitate cu conditiile de contract FIDIC Galben. Lotul 1 aferent Sectiunii 1 se intinde intre km 0+000 – km 13+170, iar traseul autostrazii va începe în zona localitatii Selimbar, la intersectia cu centura Sibiu. Aliniamentul se continua la vest de Drumul national DN7, in paralel cu acesta, fiind amplasat intr-o zona colinara pana la km 6, in zona localitatii Vestem. În continuare, traseul autostrazii traverseaza la vest de Talmaciu, drumul judetean DJ 105G Avrig-Marsa-Talmaciu-Sadu pana in zona Boita unde este prevazut un nod rutier ce asigura conectivitatea temporara a autostrazii Sibiu-Pitesti cu DN7.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45221111 Road bridge construction work, 71322500 Engineering-design services for traffic installations
II.2.4.
Description of the procurement