Additional information
2. Termenele specificate in Acordul Contractual cu privire la plati sunt justificate de complexitatea proiectului de infrastructura rutiera (proiecte de interes major), precum si de circuitul financiar al fondurilor care implica mai multe institutii ale statului.
5. Documentatia de atribuire este atasata in integralitatea sa la prezenta Fisa de date a achizitiei. Documentele sunt semnate electronic in conformitate cu prevederile art. 22, alin (2) din HG 395/2016. Pentru deschiderea acestor fisiere utilizati aplicatia Semnare CertDigitalClient (pentru sistem de operare = Windows 7) sau Semnare CertDigitalSigner (pentru sistem de operare < Windows 7), disponibile la adresa
http://www.certdigital.ro/download.html#.V81-861ZLhA. Documentatia de atribuire poate fi descarcata si de pe site-ul Autoritatii Contractante eachizitii.cnadnr.ro.