95782-2023 - ResultRomania-Brașov: Road-maintenance works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Intretinere si reparare a strazilor de pe raza Municipiului Brasov Lot 1 si Lot 2
II.1.2.
Main CPV code
45233141 Road-maintenance works
II.1.4.
Short description
Lucrari de întretinere si reparare a strazilor de pe raza Municipiului Brasov
Lotul I (Anexa 1):
Strazile din partea nordica delimitate de str.Zizinului, Toamnei, M.Kogalniceanu, Iuliu Maniu (sector Hidromecanica - str.Al.I.Cuza), str.Al.I.Cuza, Avram Iancu, str.Stadionului (sector str.Avram Iancu - str.Lunga), Calea Fagarasului.
În Lotul I se includ toatele elementele geometrice ale strazilor: Zizinului, Toamnei, M.Kogalniceanu, inclusiv intersectiile.
Lotul II (Anexa 2)
Strazile din partea sudica delimitate de str.Zizinului, Toamnei, Kogalniceanu, Iuliu Maniu (sector Hidromecanica - Al.I.Cuza), Al.I.Cuza, Avram Iancu, Stadionului (sector Avram Iancu - str.Lunga), Calea Fagarasului
În Lotul II se includ toate elementele gometrice ale strazilor: Iuliu Maniu (sector Hidromecanica - str.Al.I.Cuza), str.Al.I.Cuza, Avram Iancu, Stadionului (sector str.Avram Iancu - str.Lunga), Calea Fagarasului, inclusiv intersectiile.
Operatorii economici pot solicita clarificari cu 20 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor.
Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari cu 10 inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Intretinerea si repararea strazilor de pe raza Municipiului Brasov - zona 1
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45233141 Road-maintenance works, 45233120 Road construction works, 45233142 Road-repair works
II.2.4.
Description of the procurement
Strazile din partea nordica delimitate de str.Zizinului, Toamnei, M.Kogalniceanu, Iuliu Maniu (sector Hidromecanica - str.Al.I.Cuza), str.Al.I.Cuza, Avram Iancu, str.Stadionului (sector str.Avram Iancu - str.Lunga), Calea Fagarasului
Intretinerea si repararea strazilor de pe raza Municipiului Brasov - zona 2
Lot No: 2