96140-2020 - ResultRomania-Bucharest: Road bridge construction work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„Lărgire la 4 benzi a centurii rutiere a Municipiului București Sud între A2 km 23+600 și A1 km 55+520” – Lot II: Amenajare nod rutier CB-DJ401 (Berceni) km 33+190 - km 35+600
II.1.2.
Main CPV code
45221111 Road bridge construction work
II.1.4.
Short description
Obiectivul principal il reprezinta proiectarea si executia lucrarilor pentru „Lărgire la 4 benzi a centurii rutiere a Municipiului Bucuresti Sud între A2 km 23+600 și A1 km 55+520” – Lot II: Amenajare nod rutier CB-DJ401 (Berceni) km 33+190 - km 35+600.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
„Lărgire la 4 benzi a centurii rutiere a Municipiului București Sud între A2 km 23+600 și A1 km 55+520” – Lot I: Amenajare nod rutier CB-DN4 (Oltenița) km 29+500 - km 33+190
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45233120 Road construction works, 71322500 Engineering-design services for traffic installations
II.2.4.
Description of the procurement
Obiectivul principal il reprezinta proiectarea si executia lucrarilor pentru „Largirea la 4 benzi a centurii rutiere a Municipiului Bucuresti Sud intre A2 km 23+600 si A1 km 55+520: Lot I: Amenajare nod rutier CB-DN4 (Oltenita) km 29+500 - km 33+190 Lot II: Amenajare nod rutier CB-DJ401 (Berceni) km 33+190 - km 35+600”, in conformitate cu conditiile de contract FIDIC Galben.
„Lărgire la 4 benzi a centurii rutiere a Municipiului București Sud între A2 km 23+600 și A1 km 55+520” –Lot I: Amenajare nod rutier CB-DN4 (Oltenița) km 29+500 - km 33+190
Lot No: 2