96156-2020 - ResultRomania-Bacău: Roadworks
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Proiectare și execuție „Regiunea nord-est – Axa rutieră strategică 3: Neamț-Bacău, DJ 207D, DJ 241 și DJ 241A”
Reference number: 2018/S034-074907
II.1.2.
Main CPV code
45233140 Roadworks
II.1.4.
Short description
Proiectare si executie a lucrarilor pentru obiectivul „Regiunea nord-est – Axa rutiera strategica 3: Neamt-Bacau, DJ 207D (limita judet Neamt-Traian-DN 2F, km 28+000-50+254), DJ 241 (limita judet Vrancea-Podu Turcului-Izvoru Berheciului, km 25+000-83+368) si DJ 241A (Izvoru Berheciului-Secuieni, km 64+250-78+114):
— lotul 3 – DJ 241A (Izvoru Berheciului-Secuieni, km 64+250-78+114);
— lotul 2 – DJ 241 (limita judet Vrancea-Podu Turcului-Izvorul Berheciului, km 25+000-83+368).
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lotul 3 – DJ 241A (Izvoru Berheciului-Secuieni, km 64+250-78+114)
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45221100 Construction work for bridges
II.2.4.
Description of the procurement
Proiectare si executie a lucrarilor pentru obiectivul „Regiunea nord-est – Axa rutiera strategica 3: Neamt-Bacau, DJ 207D (limita judet Neamt-Traian-DN 2F, km 28+000-50+254), DJ 241 (limita judet Vrancea-Podu Turcului-Izvoru Berheciului, km 25+000-83+368) si DJ 241A (Izvoru Berheciului-Secuieni, km 64+250-78+114) – lotul 3 – DJ 241A (Izvoru Berheciului-Secuieni, km 64+250-78+114).
Lotul 2 – DJ 241 (limiță județ Vrancea-Podu Turcului-Izvorul Berheciului, km 25+000-83+368)
Lot No: 2
Proiectare si executie pentru obiectivul „Regiunea nord-est – Axa rutiera strategica 3: Neamt-Bacau, DJ 207D (limita judet Neamt-Traian-DN 2F, km 28+000-50+254), DJ 241 (limita judet Vrancea-Podu Turcului-Izvoru Berheciului, km 25+000-83+368) si DJ 241A (Izvoru Berheciului-Secuieni, km 64+250-78+114) – lotul 2 – DJ 241 (limita judet Vrancea-Podu Turcului-Izvorul Berheciului, km 25+000-83+368).