99632-2023 - ResultRomania-Târgu Jiu: Public road transport services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj, organizată pe 30 loturi
Reference number: 4956057_2022_PAAPD1340025
II.1.2.
Main CPV code
60112000 Public road transport services
II.1.4.
Short description
Obiectul prezentei achiziții îl constituie delegarea sarcinilor şi responsabilităţilor către Operatori economici cu privire la prestarea propriu-zisă a Serviciului public de transport județean de persoane prin curse regulate pe raza administrativ-teritoriala a judetului Gorj, inclusiv dreptul şi obligaţia de a administra şi de a exploata infrastructura de transport aferentă serviciului.
Serviciul public de transport județean prin curse regulate la nivelul judeţului Gorj face parte din sfera serviciilor comunitare de utilitate publică și cuprinde totalitatea acțiunilor și activităților de utilitate publică și de interes economic și social general desfășurate la nivelul unităţii administrativ-teritoriale judeţul Gorj, sub controlul, conducerea sau coordonarea Consiliului Judeţean Gorj, în scopul asigurării serviciului public de transport județean de persoane.
Transportul public de călători între diferitele localități ale județului Gorj se realizează pe rețeaua de drumuri naționale, județene și comunale. Lungimea totală a rețelei rutiere a județului Gorj este de 2.231 km, din care 383 km drumuri naționale, 837 km drumuri județene, și 1.011 km drumuri comunale.
În prezent, serviciul de transport public judeţean la nivelul judeţeului Gorj este asigurat de un număr de 31 operatori de transport, în baza contractelor de delegare.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 18 zile, termen precizat și în Fisa de date la secțiunea I.3.
În cazul în care se vor solicita clarificări în termenul precizat (până în a 18-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor), entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare prin publicarea răspunsului consolidat (în Secțiunea „Listă clarificări, notificări și decizii” din SEAP) în a 11-a zi înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 6 – 3 trasee
Lot No: 6
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 6 – 3 trasee:
016: Turceni - Mătăsari - Târgu Jiu;
017: Valea - Stolojeni - Turceni;
018: Târgu Jiu - Mătăsari - Covrigi.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 17 – 3 trasee
Lot No: 17
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 17 – 3 trasee:
055: Târgu Jiu - Săcelu - Novaci;
056: Târgu Jiu - Bobu - Săcelu;
057: Târgu Jiu - Bobu - Maghereni - Dumbrăveni.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 26 – 3 trasee
Lot No: 26
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 26 – 3 trasee:
084: Târgu Jiu - Drăguțești - Tâlvești;
085: Târgu Jiu - Drăguțești - Rovinari;
086: Târgu Jiu - Rovinari - Plopșoru.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 28 – 4 trasee
Lot No: 28
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 28 – 4 trasee:
092: Târgu Jiu - Târgu Cărbunești - Vladimir;
093: Piscoiu - Brătești - Stoina;
094: Târgu Jiu - Turburea - Căpreni;
095: Târgu Jiu - Târgu Cărbunești - Totea.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 13 – 3 trasee
Lot No: 13
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 13 – 3 trasee:
038: Târgu Jiu - Cornești - Stolojani;
039: Târgu Jiu - Cîlnic - Rovinari;
040: Târgu Jiu - Telești - Brădiceni - Hobița.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 10 – 3 trasee
Lot No: 10
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 10 – 3 trasee:
028: Târgu Jiu - Ursați - Suseni;
029: Târgu Jiu - Suseni - Spitalul Tudor Vladimirescu (Dobrița);
030: Târgu Jiu - Lelești - Dobrița.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 29 – 2 trasee
Lot No: 29
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 29 – 2 trasee:
096: Târgu Jiu - Târgu Cărbunești - Capu Dealului;
097: Târgu Jiu - Târgu Cărbunești - Aninoasa - Sterpoaia - Poieni.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 24 – 3 trasee
Lot No: 24
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 24 – 3 trasee:
076: Târgu Jiu - Târgu Cărbunești - Țicleni;
077: Târgu Jiu - Scoarța - Târgu Cărbunești;
078: Târgu Jiu - Pojogeni - Târgu Cărbunești - Floreșteni.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 1 – 3 trasee
Lot No: 1
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 1 – 3 trasee:
001: Motru - Celei - Tismana;
002: Motru - Glogova - Cloșani - Valea Mare;
003: Motru - Padeș - Cloșani.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 30 – 3 trasee
Lot No: 30
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 30 – 3 trasee:
098: Târgu Jiu - Bălănești - Mușetești;
099: Târgu Jiu - Bălănești - Glodeni - Ohaba;
100: Târgu Jiu - Bălănești - Aninișu - Novaci.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 11 – 4 trasee
Lot No: 11
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 11 – 4 trasee:
031: Târgu Jiu - Răchiți - Valea Mare;
032: Târgu Jiu - Sănătești - Valea Mare;
033: Târgu Jiu - Arcani - Stolojani
034: Târgu Jiu - Rasovița - Stroiești - Stolojani.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 23 – 2 trasee
Lot No: 23
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 23 – 2 trasee:
074: Târgu Jiu - Piscoiu - Obîrșia;
075: Târgu Jiu - Melinești - Obîrșia.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 14 – 4 trasee
Lot No: 14
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 14 – 4 trasee:
041: Corneștii Noi - Bălești - Târgu Jiu;
042: Târgu Jiu - Bălești - Tălpășești;
043: Tămășești - Bălești - Târgu Jiu;
044: Târgu Jiu - Bălești - Rasova.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 2 – 3 trasee
Lot No: 2
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 2 – 3 trasee:
004: Motru - Bălăcești - Turceni;
005: Motru - Larga - Bălăcești;
006: Slivilești - Miculești - Motru.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 18 – 7 trasee
Lot No: 18
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 18 – 7 trasee:
058: Târgu Jiu - Novaci - Racovița;
059: Târgu Jiu - Novaci - Baia de Fier;
060: Târgu Jiu - Poienari - Baia de Fier;
061: Târgu Jiu - Poienari - Alimpești;
062: Novaci - Bengești - Târgu Jiu;
063: Târgu Jiu - Novaci - Rînca;
064: Novaci - Bumbești Pițic - Alimpești - Roșia de Amaradia.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 7 – 3 trasee
Lot No: 7
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 7 – 3 trasee:
019: Târgu Jiu - Arcani - Tismana;
020: Târgu Jiu - Godinești - Pocruia;
021: Târgu Jiu - Topești - Tismana.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 12 – 3 trasee
Lot No: 12
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 12 – 3 trasee:
035: Târgu Jiu - Turcinești - Cartiu - Sîmbotin - Gornăcelu;
036: Târgu Jiu - Turcinești - Schela;
037: Târgu Jiu - Turcinești - Horezu.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 27 – 5 trasee
Lot No: 27
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 27 – 5 trasee:
087: Târgu Jiu - Negomir - Baniu;
088: Urdari - Strâmba Jiu - Turceni;
089: Strâmba Jiu - Urdari - Fărcășești - Rovinari;
090: Rovinari - Negomir - Baniu;
091: Târgu Jiu - Rovinari - Turceni - Ionești - Picu.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 22 – 2 trasee
Lot No: 22
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 22 – 2 trasee:
072: Târgu Jiu - Târgu Cărbunești - Poiana Seciuri;
073: Târgu Jiu - Târgu Cărbunești - Valea Pojarului.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 3 – 3 trasee
Lot No: 3
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 3 – 3 trasee:
007: Motru - Văgiulești - Costeni;
008: Motru - Văgiulești - Valea Motrului;
009: Motru - Văgiulești - Valea - Borăscu.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 21 – 2 trasee
Lot No: 21
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 21 – 2 trasee:
070: Târgu Jiu - Târgu Cărbunești - Gîlcești;
071: Târgu Jiu - Târgu Cărbunești - Lihulești.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 9 – 4 trasee
Lot No: 9
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 9 – 4 trasee:
024: Târgu Jiu - Stănești - Curpen;
025: Târgu Jiu - Stănești - Vălari;
026: Târgu Jiu - Ursați - Stănești;
027: Târgu Jiu - Stănești - Vaidei.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 16 – 8 trasee
Lot No: 16
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 16 – 8 trasee:
047: Târgu Jiu - Bumbești Jiu - Buzești;
048: Târgu Jiu - Curtișoara - Buzești;
049: Buzești - Aninișu - Novaci;
050: Bumbești Jiu - Mușetești - Novaci;
051: Bumbești Jiu - Mușetești - Săcelu;
052: Bumbești Jiu - Mușetești - Buzești;
053: Bumbești Jiu - Grui - Glodeni;
054: Bumbești Jiu - Crasna - Cărpiniș.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 15 – 2 trasee
Lot No: 15
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 15 – 2 trasee:
045: Târgu Jiu - Tetila - Bumbești Jiu;
046: Târgu Jiu - Iezureni - Bumbești Jiu.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 8 – 2 trasee
Lot No: 8
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 8 – 2 trasee:
022: Târgu Jiu - Arcani - Cloșani;
023: Târgu Jiu - Motru Sec - Cloșani.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 19 – 3 trasee
Lot No: 19
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 19 – 3 trasee:
065: Târgu Jiu - Târgu Cărbunești - Roșia de Amaradia;
066: Târgu Jiu - Colibași - Roșia de Amaradia;
067: Târgu Jiu - Târgu Cărbunești - Zorlești.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 4 – 3 trasee
Lot No: 4
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 4 – 3 trasee:
010: Motru - Câlnic - Târgu Jiu;
011: Târgu Jiu - Câlnic - Boboiești;
012: Târgu Jiu - Motru - Covrigi.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 5 – 3 trasee
Lot No: 5
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Lot 5: Grupa 5 – 3 trasee:
013: Târgu Jiu - Câlnic - Mătăsari;
014: Târgu Jiu - Mătăsari - Borăscu - Miluta;
015: Târgu Jiu - Mătăsari - Slivilești - Strâmtu.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 20 – 2 trasee
Lot No: 20
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 20 – 2 trasee:
068: Târgu Jiu - Târgu Cărbunești - Ruget;
069: Târgu Jiu - Târgu Cărbunești - Seciuri.
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 25 – 5 trasee
Lot No: 25
Delegarea gestiunii serviciului public de transport persoane, prin curse regulate, în județul Gorj-Grupa 25 – 5 trasee:
079: Târgu Jiu - Barza - Trocani;
080: Târgu Jiu - Barza - Budieni;
081: Târgu Jiu - Botorogi - Țicleni;
082: Târgu Jiu - Văcarea - Dănești;
083: Vierșani - Țicleni - Rovinari.