101136-2021 - ResultRomania-Craiova: Energy and related services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Administrare grupuri măsură energie electrică (la clienții mari, casnici și non casnici mici), activități de laborator de verificare metrologică contoare și activități de mentenanță a sistemului de măsurare inteligentă
II.1.2.
Main CPV code
71314000 Energy and related services
II.1.4.
Short description
Serviciul care face obiectul prezentului acord-cadru are urmatoarele componente:
— administrarea grupurilor de masura energie electrica clienti mari;
— administrarea grupurilor de masura energie electrica clienti casnici si non casnici mici;
— administrarea activitatilor din laboratorul de verificare metrologica;
— activitati de mentenanta a sistemului de masurare inteligenta.
Valoarea estimata a achizitiei/acordului-cadru este de 155 247.840,01 RON fara TVA defalcata dupa cum urmeaza:
— 122 505 292,56 RON reprezinta valoarea serviciilor de administrare grupuri de masura la clientii casnici si non casnici mici;
— 8 506 304,90 RON fara TVA reprezinta valoarea serviciilor de administrare grupuri masura energie electrica clienti mari;
— 17 184 141,89 RON fara TVA reprezinta valoarea serviciilor destinate activitatilor din laboratorul de verificare metrologica;
— 7 052 100,66 RON fara TVA reprezinta valoarea activitatii de mentenanta a sistemului de masurare inteligenta.
Valoarea minima a acordului-cadru = 46 576 285,67 RON;
Valoarea maxima a acordului-cadru = 155 247 840,01 RON.
Valoarea celui mai mic contract subsecvent este de 10 531 762,63 RON.
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent = 43 730 211,10 RON.
Numarul de zile pâna la care se pot solicita clarificari înainte de data-limita de depunere a candidaturilor: 15 zile.
Entitatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari cu 10 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea candidaturilor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Nicio descriere.