101690-2019 - ResultRomania-Bucharest: Mudlogging services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de monitorizare a parametrilor de foraj și analiză geologică în proiecte pe uscat și pe mare — 3 loturi
Reference number: RFX0001237
II.1.2.
Main CPV code
76211200 Mudlogging services
II.1.4.
Short description
Acord-cadru servicii de monitorizare a parametrilor de foraj si analiza geologica in proiecte pentru sonde pe uscat si pe mare — 3 loturi, astfel:
— Lot 1 — Servicii de monitorizare a parametrilor de foraj si analiza geologica in proiecte pe uscat si pe mare pentru sonde de complexitate redusa,
— Lot 2 — Servicii de monitorizare a parametrilor de foraj si analiza geologica in proiecte pe uscat si pe mare pentru sonde de complexitate medie,
— Lot 3 — Servicii de monitorizare a parametrilor de foraj si analiza geologica in proiecte pe uscat si pe mare pentru sonde de complexitate ridicata.
Numarul zilelor pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 15 zile. Entitatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari — 10 zile inainte de termenul limita stabilit prin Anuntul de participare pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Servicii de monitorizare a parametrilor de foraj și analiză geologică în proiecte pe uscat și pe mare pentru sonde de complexitate medie
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Servicii de monitorizare a parametrilor de foraj si analiza geologica in proiecte pe uscat si pe mare pentru sonde de complexitate medie. Cantitatile estimate de servicii aferente Acordului-Cadru: min. 16/max. 160 sonde; cantitatile estimate de servicii pentru un singur contract subsecvent: min. 2/max. 20 sonde. Se estimeaza a fi atribuite 8 contracte subsecvente. Durata celui mai mare contract subsecvent este estimata la 6 luni.
Valoarea estimata min./max. per acord-cadru/lot 2: VEmin. = 2 454 816 RON, VEmax. = 24 548 160 RON.
Valoarea estimata min./max. per contract subsecvent/lot 2: VEmin. = 306 852 RON, VEmax. = 3 068 520 RON.
Servicii de monitorizare a parametrilor de foraj și analiză geologică în proiecte pe uscat și pe mare pentru sonde de complexitate ridicată
Lot No: 3
Servicii de monitorizare a parametrilor de foraj si analiza geologica in proiecte pe uscat si pe mare pentru sonde de complexitate ridicata. Cantitatile estimate de servicii aferente Acordului Cadru: min. 4/max. 24 sonde; cantitatile estimate de servicii pentru un singur contract subsecvent: min. 1/max. 6 sonde. Se estimeaza a fi atribuite 4 contracte subsecvente; Durata celui mai mare contract subsecvent este estimata la 12 luni.
Valoarea estimata min./max. per acord-cadru/lot 3: VEmin = 2 615 340 RON, VEmax = 15 692 040 RON.
Valoarea estimata min./max. per contract subsecvent/lot 3: VEmin = 653 835 RON, VEmax = 3 923 010 RON.
Servicii de monitorizare a parametrilor de foraj și analiză geologică în proiecte pe uscat și pe mare pentru sonde de complexitate redusă
Lot No: 1
Servicii de monitorizare a parametrilor de foraj si analiza geologica in proiecte pe uscat si pe mare pentru sonde de complexitate redusa; Cantitatile estimate de servicii aferente Acordului Cadru: min. 8/max. 184 sonde; cantitatile estimate de servicii pentru un singur contract subsecvent: min. 1/max. 23 sonde. Se estimeaza a fi atribuite 8 contracte subsecvente; Durata celui mai mare contract subsecvent este estimata la 6 luni.
Valoarea estimata min./max. per acord-cadru/lot 1: VEmin = 686 144 RON, VEmax = 15 781 312 RON.
Valoarea estimata min./max. per contract subsecvent/lot 1: VEmin = 85 768 RON, VEmax = 1 972 664 RON.