101822-2023 - ResultRomania-București: Irrigation works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„ INV - 2/2022 Executia lucrarilor pentru obiectivele de investiţii aflate in administrarea ANIF, din cadrul Programului National de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Irigatii din Romania, pentru obiectivele de investitii: 5 Loturi"
Reference number: 29275212/2/2022
II.1.2.
Main CPV code
45232120 Irrigation works
II.1.4.
Short description
Executia lucrarilor pentru obiectivul de investiţie:
„2/2022 Executia lucrarilor pentru obiectivele de investiţii aflate in administrarea ANIF, din cadrul Programului National de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Irigatii din Romania, pentru obiectivele de investitii: 5 Loturi"
Valoarea estimata a obiectivelor de investitii pentru toate cele cinci loturi este de 314.929.010,12 lei fara TVA , din care:
LOT I Reabilitarea amenajării de irigaţii Ianca Surdila Greci, judeţul BR in valoare estimata de 170.526.496,63 lei fara TVA;
LOT II Reabilitarea infrastructurii principale din amenajarea de irigaţii Titu Ogrezeni, judeţul DB in valoare estimata de 45.624.450 lei fara TVA;
LOT III Reabilitarea infrastructurii principale din amenajarea de irigaţii Iteşti, judeţul Bacău in valoare estimata de 16.677.940 lei fara TVA;
LOT IV Reabilitarea staţiei de repompare SRP1, a canalului de aducţiune CA4 şi a canalelor de distribuţie CD2 şi CD3 din amenajarea Albiţa Fălciu, judeţul VS in valoare estimata de 20.977.583,49 lei fara TVA;
LOT V Reabilitare infrastructura principală de irigaţii Câmpia Covurlui , jud. GL in valoare estimata de 61.122.540 lei fara TVA
Nota: Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarifcari adresate de ofertanti cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Ofertantii pot solicita clarificari cu privire la continutul documentatiei de atribuire cu 25 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lot IV - Reabilitarea staţiei de repompare SRP1, a canalului de aducţiune CA4 şi a canalelor de distribuţie CD2 şi CD3 din amenajarea Albiţa Fălciu, judeţul VS
Lot No: 4
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Reabilitarea staţiei de repompare SRP1, a canalului de aducţiune CA4 şi a canalelor de distribuţie CD2 şi CD3 din amenajarea Albiţa Fălciu, judeţul VS
LOT V - Reabilitarea amenajării de irigaţii Stoeneşti Vişina etapa a II-a , judeţul Olt
Lot No: 6
Reabilitarea amenajării de irigaţii Stoeneşti Vişina etapa a II-a , judeţul Olt
LOT II Reabilitarea infrastructurii principale din amenajarea de irigaţii Titu Ogrezeni, judeţul DB
Lot No: 2
Reabilitarea infrastructurii principale din amenajarea de irigaţii Titu Ogrezeni, judeţul DB
LOT III - Reabilitarea infrastructurii principale din amenajarea de irigaţii Iteşti, judeţul Bacău
Lot No: 3
Reabilitarea infrastructurii principale din amenajarea de irigaţii Iteşti, judeţul Bacău
LOT V Reabilitare infrastructura principală de irigaţii Câmpia Covurlui , jud. GL
Lot No: 5
Reabilitare infrastructura principală de irigaţii Câmpia Covurlui , jud. GL
LOT I Reabilitarea amenajării de irigaţii Ianca Surdila Greci, judeţul BR
Lot No: 1