102566-2026 - Result
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleFurnizare echipamente hardware şi software pentru dezvoltarea sistemului de securitate cibernetică pentru implementarea proiectului „Asigurarea protecției cibernetice atât pentru infrastructurile TIC publice, cât și pentru cele private cu valențe critice pentru securitatea națională, prin utilizarea tehnologiilor inteligente”, finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență
DescriptionFurnizare Echipamente hardware si software pentru dezvoltarea sistemului de securitate cibernetica pentru implementarea proiectului „Asigurarea protecției cibernetice atât pentru infrastructurile TIC publice, cât și pentru cele private cu valențe critice pentru securitatea națională, prin utilizarea tehnologiilor inteligente”, finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență – componenta C7 – Transformarea digitală, Investiția I12. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea Contractantă-achizitor stabilește termenul limită în care operatorii economici pot adresa solicitări de clarificare, respectiv în care aceasta va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor suplimentare, după cum urmează: 1. Termenul până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. 2. Autoritatea contractantă-achizitor va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ).
Internal identifier1/13624359/2025
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionFurnizare Echipamente hardware si software pentru dezvoltarea sistemului de securitate cibernetica pentru implementarea proiectului „Asigurarea protecției cibernetice atât pentru infrastructurile TIC publice, cât și pentru cele private cu valențe critice pentru securitatea națională, prin utilizarea tehnologiilor inteligente”, finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență – componenta C7 – Transformarea digitală, Investiția I12, conform cerințelor definite în caietul de sarcini
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 32420000 Network equipment, 48730000 Security software package