103705-2023 - ResultRomania-Cluj-Napoca: Building extension work
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Proiectarea și Execuția lucrărilor aferente obiectivului de investiții ”Extindere Terminal Pasageri Plecări pe Latura de Nord” la Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj R.A.
Reference number: 26
II.1.2.
Main CPV code
45262800 Building extension work
II.1.4.
Short description
Achiziția consta în proiectarea și execuția lucrărilor pentru realizarea obiectivului de investiții ”Extindere Terminal Pasageri Plecări pe Latura de Nord” la Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj R.A. Descrierea lucrărilor este disponibilă în secţiunea Caietul de sarcini din cadrul prezentei documentaţii de atribuire.
Termenul limită până la care se pot solicita clarificari la documentația de atribuire: 15 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor, solicitarile de clarificari vor fi transmise în SEAP. Autoritatea contractantă a stabilit două termene limită în care va răspunde tuturor solicitarilor de clarificare după cum urmează: primul termen - limită este în a 19-a zi inainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor; al doilea termen – limită este în a 11-a zi înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor. Cele două termene de răspuns la clarificări nu afectează dreptul operatorilor economici de a adresa solicitări de clarificări pe parcursul întregii perioade care curge de la momentul publicării Anunțului de participare și până la termenul limită cu 15 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor stabilită de Autoritatea Contractanta. În funcție de complexitatea solicitărilor de clarificare adresate de operatorii economici, pentru care raspunsurile ar trebui publicate la primul termen indicat mai sus, Autoritatea Contractanta și-a rezervat dreptul de a publica răspunsurile la clarificarile respectiv la al doilea termen stabilit în Documentația de atribuire.
Valoarea estimata fara TVA : 225.647.873,59 lei.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45235300 Construction work for aircraft-manoeuvring surfaces, 71220000 Architectural design services, 71322500 Engineering-design services for traffic installations
II.2.4.
Description of the procurement
Achiziția consta în proiectarea și execuția lucrărilor pentru realizarea obiectivului de investiții ”Extindere Terminal Pasageri Plecări pe Latura de Nord” la Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj R.A.
Descrierea lucrărilor și a serviciilor este disponibilă în secţiunea Caietul de sarcini din cadrul prezentei documentaţii de atribuire.