106329-2023 - ResultRomania-Sfântu Gheorghe: Credit granting services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de acordare de credit
Reference number: 4404605_2022_PAAPD1369679
II.1.2.
Main CPV code
66113000 Credit granting services
II.1.4.
Short description
Credit pentru finanțarea investițiilor publice locale
Tipul și valoarea împrumutului: Împrumut pe termen lung în valoare de 100.000.000 lei.
Durata contractului: 13 ani (156 luni) de la data semnării contractului.
Moneda în care se solicită împrumutul: RON
Destinaţia împrumutului: Realizarea investițiilor publice de interes local:
a) Asigurarea cofinanțării proiectelor finanțate din Programul Național de Dezvoltare Locală la obiectivele:
• „Reabilitarea clădirii principale, clădire internat şi clădire veche (fosta tipografie “Jókai”) la Liceul Teoretic Székely Mikó”
• „Reabilitarea clădirii principale, corp A-B, clădire bibliotecă la Colegiul Naţional Mihai Viteazul”
b) Asigurarea finanțării investițiilor publice de interes local:
• Construire sensuri giratorii pe DN 13E
• Construire hală agroalimentară în strada Bánki Donát din Municipiul Sfântu Gheorghe
• Design Bank - Reabilitare și refuncționalizare unitate administrativă ca centru de inovație
• Modernizare strada Jókai Mór, inclusiv canalizare menajeră și iluminat public din municipiul Sfântu Gheorghe
• Modernizare străzi în satul Coșeni
• Amenajarea spațiilor pietonale din Inima Orașului
• Construirea unei grădinițe în strada Borviz
• Extinderea rețelei de drumuri și a rețelei de utilități publice în Parcul Industrial din municipiul Sfântu Gheorghe
• Reabilitare strada Țigaretei din municipiul Sfântu Gheorghe
• Construire parcare etajată în strada Nicolae Iorga
Termenul pana la care se pot solicita clarificari de la autoritatea contractanta este de 18 zile inainte de data de depunere a ofertelor.
Termenul pana la care autoritatea contractanta raspunde la solicitarile de clarificari este de 11 zile inainte de data de depunere oferte.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Natura si cantitatea produselor solicitate sunt in conformitate cu Caietul de sarcini.