2. Procedure
Procedure
Title: Livflottar
Description: Sjöfartsverkets helikopterenhet är i behov av livflottar för att rädda nödställda personer ur vatten.
Internal identifier: 25-03122
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35100000 Emergency and security equipment
Additional classification (cpv): 34515000 Floating structures, 34515200 Inflatable rafts
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livflottar
Intern identifierare: 25-03122
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 34515000 Flytande konstruktioner, 34515200 Uppblåsbara flottar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000