109090-2021 - ResultRomania-Bucharest: Non-piloted aircraft
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Contract de furnizare sisteme de aeronave fără pilot, punct mobil autonom de comandă, stație meteorologică mobilă și complet balize luminoase portabile, în cadrul proiectului „Sistem integrat pentru intervenția la dezastre, urgențe și crize”, cod MySMIS: 137307 program/proiect: Programul Operațional Infrastructură Mare – POIM
Reference number: 137307/ID2235838858_1
II.1.2.
Main CPV code
34711200 Non-piloted aircraft
II.1.4.
Short description
Contract de furnizare sisteme de aeronave fără pilot, punct mobil autonom de comandă, stație meteorologică mobilă și complet balize luminoase portabile, în cadrul proiectului „Sistem integrat pentru intervenția la dezastre, urgențe și crize”, cod MySMIS: 137307 program/proiect: Programul Operațional Infrastructură Mare – POIM.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Sisteme de aeronave fără pilot cu aripă rotativă și fixă
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Sistem UAS cu 2 aeronave fără pilot cu aripă fixă și decolare-aterizare pe verticală – 1 sistem.
Sistem UAS de 2 aeronave fără pilot cu aripă rotativă – 1 sistem.
Punct mobil autonom de comandă pentru operarea aeronavelor fără pilot
Lot No: 2
34144000 Special-purpose motor vehicles
Punct mobil autonom de comandă pentru operarea aeronavelor fără pilot – 1 complet.
Complet balize luminoase portabile pentru aterizarea/decolarea în teren neamenajat
Lot No: 4
34997210 Runway lights
Complet balize luminoase portabile pentru aterizarea / decolarea în teren neamenajat – 1 complet.
Stație meteorologică mobilă de aviație
Lot No: 3
38127000 Weather stations
Stație meteorologică mobilă de aviație – 1 complet.