109354-2020 - ResultRomania-Bucharest: Medium-voltage installation work
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Executare lucrări în instalațiile MT-JT zona MT-JT București_Nord_Sud_Vest_Est
Reference number: 14507322/2017/C01567
II.1.2.
Main CPV code
45315500 Medium-voltage installation work
II.1.4.
Short description
Achiziţia este necesară pentru realizarea lucrarilor de execuţie şi modernizare a instalaţiilor electrice de medie şi joasă tensiune.
Executare lucrări în instalaţiile MT/JT include: linii electrice aeriene medie tensiune (LEA MT), linii electrice subterane medie tesiune (LES MT), linii electrice aeriene joasă tensiune (LEA JT), linii electrice subterane joasă tensiune (LES JT), branşamente şi posturi de transformare aeriene (PTA) posturi de transformare şi puncte de alimentare în construcţii independente sau civile (cabina secundara), reţele de iluminat public.
Lucrarile de mentenanţă constau în: revizii tehnice (RT), reparaţii accidentale (RA), reparaţii de nivel III (R1), pentru instalaţiile din RED aparţinând S.C. E-Distributie Muntenia S.A., în vederea păstrării sau restabilirea disponibilităţii, fiabilităţii şi siguranţei în exploatare a echipamentelor şi instalaţiilor energetice.
Lucrarile de executie si modernizare constau în: modernizarea instalatiilor existente, extinderea de retele de joasa tensiune aeriene si subterane, securizarea grupurilor de masura, modernizarea si cresterea capacitatii de distributie a retelelor existente, imbunatatire nivel tensiune in retelele existente prin injectii noi (posturi trafo, retele MT/JT, etc), aparţinând S.C. E-Distribuţie Muntenia S.A.
Executia acestor activitati este una extrem de importanta si necesara pentru satisfacerea cerintelor clientilor si reducerea CPT.
Cantitati estimate minime si maxime ale acordului-cadru: conform „Centralizator financiar de preturi” (Formularului F11/lot), atasat la prezenta documentatie.
Cantitati estimate minime si maxime ale contractului subsecvente: conform anexei „Cantitati estimate minime si maxime ale contractului subsecvent/fiecare lot in parte”.
Frecventa contractelor subsecvente ce vor fi atribuite este trimestriala.
Numarul de zile la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 15 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 10-a zi inainte de data limita stabilita in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
LOT 2: Executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT BUCURESTI- UO MT-JT SUD
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45315500 Medium-voltage installation work, 45315600 Low-voltage installation work
II.2.4.
Description of the procurement
LOT 2:
Executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT BUCURESTI- UO MT-JT SUD
Cantitati estimate minime si maxime ale acordului cadru: Conform centralizator financiar de preturi (Formularului F11/ lot), atasat la prezenta documentatie.
Cantitati estimate minime si maxime ale contractului subsecvente: Conform anexa "Cantitati estimate minime si maxime ale contractului subsecvent/ fiecare lot in parte"
Executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT BUCURESTI- UO MT-JT NORD
Lot No: 1
LOT 1:
LOT 3: Executare lucrari in instalatiile MT-JT MT-JT BUCURESTI- UO MT-JT VEST
Lot No: 3
LOT 3:
Executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT BUCURESTI- UO MT-JT VEST
LOT 4: Executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT BUCURESTI- UO MT-JT EST
Lot No: 4
LOT 4:
Executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT BUCURESTI- UO MT-JT EST