111127-2021 - ResultRomania-Bucharest: Orthopaedic prostheses
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Furnizare materiale sanitare pentru Ortopedie
Reference number: 2020428357072
II.1.2.
Main CPV code
33183200 Orthopaedic prostheses
II.1.4.
Short description
Furnizare materiale sanitare pentru Ortopedie – conform caietului sarcini. In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98/2016, modificata prin OUG 107/2017, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 20 de zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar in temeiul art. 161 din Legea 98/2016, modificata prin OUG 107/2017, raspunsul autoritatii contractante va fi transmis cu 10 zile (in a 11-a zi), inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Substituenți osoși
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
33697110 Bone reconstruction cements
II.2.4.
Description of the procurement
Conform caietului de sarcini. Cantitatile minime si maxime aferente contractului subsecvent, precum si cantitatile minime si maxime aferente acordului-cadru se regasesc in caietul de sarcini.
Componente articulare modulare
Lot No: 1
Proteze de șold și de genunchi
Lot No: 2